Veronika Žilková řekla celou pravdu. S milenkou svého manžela se potkala tváří v tvář a věděla o ní roky

Veronika Žilková (vpravo) a její manžel Martin Stropnický
Veronika Žilková (vpravo) a její manžel Martin Stropnický
Foto: Nextfoto
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 20. 4. 2022

Herečka Veronika Žilková (60) zcela otevřeně popsala, co v sobě podle svých slov dusila několik týdnů. A na povrch vypluly další nečekané informace, včetně toho, že ji na milenku manžela Martina Stropnického (65) upozorňovaly anonymy a že s tím svého muže konfrontovala. Jeho mlčení pro ŽivotvČesku.cz okomentoval psycholog Jeroným Klimeš.

Vlastně se mi ulevilo, přiznala Veronika Žilková v posledním obsáhlém vyjádření k rozchodu s manželem Martinem Stropnickým. A řekla celou pravdu. "Manžel přijel osobně a tento vztah mi oznámil. Nebylo to, že by to na něj prasklo. Upřímně musím říct, že nevím, proč mi takto oznámil svůj vztah včetně jména. Tři týdny jsem to v sobě držela. Asi měl sám potřebu, aby se to vědělo," oznámila Veronika Žilková ve vyjádření pro pořad Showtime.

Už před několika lety přitom podle svých slov dostala první anonym, který ji na vztah jejího muže se zaměstnankyní ambasády, údajně Markétou Horňákovou, upozorňoval. A nebyl prý rozhodně jediný. "Vždycky jsem mu volala a ptala jsem se, co je na tom pravdy. Myslím, že mi to posílalo více lidí, protože ta témata se měnila. Kdo za anonymy stojí netuším, ale ten úterní je podepsán někým z ambasády. Takže asi někdo, komu vadí nestandardní vztahy na pracovišti, nebo nějaký nestandardní postup," popsala Žilková v pořadu s tím, že se jí výrazně ulevilo. "Skončilo tři a půl roku lží. To se říká v jedné divadelní hře. Lepší hořkou pravdu zvěděti, než ve sladké nevědomosti žíti," prohlásila herečka.

Proč se dosud nevyjádřil Martin Stropnický, vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš. "Ten princip je v tom, že člověk o něčem dlouho přemýšlí, je v tom nějaké tajemství, potom tuto pravdu svým blízkým, kteří to většinou vůbec nečekají, řekne. Potom následuje období, kterému se v církevní hantýrce říká zatvrzelost srdce. To spočívá v tom, že si je člověk natolik vědom křehkosti své pozice, že se o ní raději zcela přestane bavit, a tak s ním není nějakou dobu žádná rozumná řeč," popsal, co může být příčinou Stropnického momentálního mlčení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.