Vévodkyně Meghan proti královskému protokolu. V rodině prince Harryho se cítí omezena

Princ Harry s manželkou Meghan
Princ Harry s manželkou Meghan
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 10. 2020

To, že Meghan Markle (39), vévodkyně ze Sussexu, má svou hlavu, se všeobecně ví. Britské královské rodině nejednou způsobila neklidné spaní, protože jako svérázná a temperamentní Američanka, se těžko vyrovnává s některými zásadami a pravidly, které jsou po sňatku s princem Harrym (36) v její rodině součástí dlouholetých tradicí.

Meghan Markle se již v minulosti vyjadřovala k postavení žen ve společnosti a kriticky zhodnocovala »přežitky«, které se v tomto ohledu ještě někde nesmyslně dodržují. Sama měla velké problémy s některými zásadami královské etikety jako například délkou šatů, kterou smí nosit ženy rodiny britské monarchie. Ta musí splňovat délku pod kolena, a právě to vidí vévodkyně ze Sussexu jako staromódní pravidlo a předpis omezující ženského svobodomyslného ducha.

Meghan s princem Harrym údajně vedou i syna Archieho Harrisona (1,5) »ve svých vlastních stopách« a jeho výchova tak nelpí na dodržování královském protokolu, naopak. Především pak nebude veden k sexistickým stereotypům, které nerespektuje jeho vlastní matka, jak uvedl anonymní zdroj v publikaci The News.

Bývalá americká herečka vystoupila na začátku roku také se svým projevem zaměřeným na mladé ženy. "Musíme na tom pracovat každý den, i když je to těžké, i když se ostatní cítí nesví. Musíme mluvit za sebe a musíme mluvit za ostatní, kteří se snaží být vyslyšeni," řekla ve své řeči Meghan Markle, jak uvedl britský Express.

 

 

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.