Vévodkyně Meghan vynesla prsten po princezně Dianě, jehož hodnota je nevyčíslitelná. Před smrtí jej vynesla pouze dvakrát

Princezna Diana z Walesu
Princezna Diana z Walesu
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 12. 2022

Vévodkyně Meghan (41) vynesla do společnosti na galavečer prsten po princezně Dianě (†36). Šperk, který zdědil princ Harry, darovala jeho tragicky zesnulé matce její kamarádka. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil klenotník Maxwell Stone a prozradil, jaký je odhad ceny prstenu s modrým safírem.

Princ Harry a jeho manželka Meghan se zúčastnili galavečera »Ripple of Hope Gala« v New Yorku, kde jim byla udělena cena Roberta F. Kennedyho za lidská práva »Ripple of Hope Award 2022«. Vévodkyně ze Sussexu si pro tuto příležitost oblékla bílé šaty s rozparkem a doplnila je sentimentálním a symbolickým prstenem - akvamarínovým prstenem princezny Diany.

Odborník na diamanty Maxwell Stone popsal ve své zprávě pro ŽivotvČesku.cz veškeré detaily ohledně tohoto výjimečného šperku. "Prsten je bezpochyby neocenitelný, ale kdyby se dal koupit, jeho cena by se pohybovala kolem 98 000 eur (téměř 2 a půl milionu korun, pozn. red.)," poznamenal pro ŽivotvČesku.cz expert v oblasti šperkařství v zaslané zprávě.

Výrazný prsten s akvamarínem, který je lemován malými diamanty, darovala princezně Dianě její přítelkyně Lucia Flecha de Lima a v roce 1996 z něj byl vytvořen prsten. Existuje teorie, že akvamarínový prsten byl objednán jako náhrada za Dianin zásnubní prsten se safírem po jejím rozvodu s králem Karlem III. v roce 1997, pravda je ale taková, že před svou tragickou smrtí jej měla na sobě pouze dvakrát.

Prsten z 24 karátů žlutého zlata po matce zdědil princ Harry. Ten ho poté dal své manželce, aby si jej oblékla na jejich svatební hostinu. "Vzhledem k tomu, že se jedná o dar pro novomanželku, je zajímavé vědět, že světle modrá barva akvamarínu symbolizuje sympatie, důvěru a přátelství," uvedl klenotník Maxwell Stone pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.