Video: Bílá rakev a omdlévání... Rodina vraha Josefa K. se naposledy rozloučila velmi hlasitým nářkem

Rodina se loučí s mužem, který utýral tříleté dítě.
Rodina se loučí s mužem, který utýral tříleté dítě.
Foto: Život v Česku / Facebook Josefa K.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 7. 2020

Dnes se naposledy se rodina Josefa K., který spáchal minulý týden údajnou sebevraždu ve valdické cele, rozloučila se svým synem. Šlo o pohřeb, na kterém promluvil farář a tělo bylo uloženo do bílé rakve. Obřad trval necelou hodinu...

Poslední rozloučení začalo v obřadní síni v Lounech v 10:00 hodin. Během obřadu promluvil farář. Z videa, které redaktor portálu Život v Česku.cz pořídil, je znát silný pláč a nářek z obřadní síně. Potom u hrobu. Rodina si přála rozloučení bez dalších lidí. V obřadní síni se sešlo přibližně 20 lidí.

Pro rodinu Josefa K., která si je vědoma toho, co udělal, to nebylo jednoduché loučení. Matka se zhroutila a příbuzné ji musely podpírat.

Veřejnost ublížení dítěti odsuzuje

Veřejnost je stále pohoršená tím, jakým způsobem jednadvacetiletý otčím dokázal utýrat tříleté dítě.

Téměř tříletý Mareček zemřel loni v únoru. Josef K., který před více než týdnem odcházel od od Vrchního soudu s trestem odnětí svobody ve výši 22 let, následně spáchal údajně sebevraždu oběšením.

Ve valdické cele byl podle Vězeňské správy sám. Rodina se ale nemůže smířit s tím, že by se rozhodl ukončit svůj život dobrovolně a tvrdí, že za jeho smrtí stojí spoluvězni či bachaři.

Celá tragédie kolem úmrtí dítěte je o to horší, že matka dítěte jen přihlížela otřesnému zacházení a tříletého syna nebránila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.