Anna Slováčková si udělala nový účes a těšila se na oslavu narozenin otce Felixe. Šok přišel krátce poté, když Dáda Patrasová havarovala na Vinohradech

Dáda Patrasová - Ilustrační snímek
Dáda Patrasová – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2022

Herečka Dáda Patrasová (66) si opět vyzkoušela, jak je občas náročné zkrotit koňskou sílu pod kapotou automobilu. V pondělí odpoledne před třetí hodinou totiž nezvládla řízení svého vozu a nabourala napřed do zaparkovaného auta a poté do betonového sloupku. K incidentu navíc došlo jen nedaleko od místa, kde způsobila autonehodu posledně - tedy v roce 2018. "Dáda je v pořádku, nic se jí nestalo," řekl pro ŽivotvČesku.cz krátce po dopravním karambolu Felix Slováček (79). Řada otázek veřejnosti se nesla také směrem k potomkům herečky, zejména dceři Anně Slováčkové (26), co v tu dobu dělala. "Dozvěděla jsem se to, když jsem tátovi šla popřát k narozeninám po patnácté hodině," přiblížila talentovaná zpěvačka a herečka na dotaz redakce dost smutným hlasem.

Kousek od domu slavného páru na Vinohradech došlo k autonehodě, při které vůz Dády Patrasové poškodil zaparkované auto a nakonec skončil v betonovém sloupku. Náraz byl nejspíš poměrně silný, protože se po něm otevřela kapota vozu. Na místo dorazila nejen policie, ale také hasiči. Královna dětských srdcí, která seděla za volantem, se na místě odmítla podrobit dechové zkoušce.

Anna Slováčková, dcera herečky a Felixe Slováčka, měla v tu dobu naštěstí jiné starosti než spolujízdu se slavnými rodiči, o čemž se chvíli spekulovalo. "Nové vlasy jsem si nechala udělat v pondělí ráno kvůli příležitosti tátových narozenin," odpověděla pohledná Anna Slováčková na dotaz redakce. Na sociální síti Instagram se pár hodin před nešťastnou dopravní nehodou pochlubila změnou účesu. Dlouhodobě se talentovaná hudebnice odmítá k rodinným trampotám vyjadřovat.

Nehodu, která zpočátku působila poměrně vážně, potvrdila také policie. "Oznámení jsme přijali okolo 14.45 hodin o tom, že se v ulici Benešovská stala dopravní nehoda, při které podle oznamovatele řidička nabourala do jiného stojícího vozu a následně do betonové zábrany. Řidička se na místě odmítla podrobit dechové zkoušce," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk v pondělí krátce po události.

Redakce oslovila i manžela Dády Patrasové, který redakci sdělil, že neřídil. "Co pořád všichni máte s tou nehodou? Já jsem neřídil a stejně k tomu teď nic víc nemůžu říct. Manželka je každopádně v pořádku, nic se jí nestalo," sdělil velmi rozrušený muzikant pro ŽivotvČesku.cz z místa události a poté telefon rychle zavěsil.

Je tak evidentní, že problémy slavného páru přetrvávají a opět se dostaly do slepé uličky. Přitom vše vypadalo, že bude už jen dobré. Vzhledem k tomu, že se Dáda Patrasová odmítla podrobit dechové zkoušce a již jednou byla při řízení v opilosti přistižena, hrozí jí pořádný malér v případě, že by se potvrdilo, že opět neodolala a sedla za volant pod vlivem.

"Řidiči, který odmítl dechovou zkoušku, hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun, zákaz řízení na rok až dva a sedm bodů. Pokud by takový řidič byl zjevně pod silným vlivem alkoholu, že by to bylo na první pohled na něm patrné, tak se nemusí vyhnout ani tomu, že by byl odsouzen za trestný čin," popsal pro ŽivotvČesku.cz špičkový advokát přes dopravní problematiku Tomáš Maxa.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.