Reklama:

Video ukazuje, jak Olga Richterová vypnula ve Sněmovně Andreje Babiše. Expremiér po kuriózním zásahu žvanil naprázdno a točil se. Pirátka svůj čin vysvětlila

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 5. 2022

Bývalý předseda vlády Andrej Babiš (67) v minulosti opovrhoval Sněmovnou, kdy o ní opakovaně prohlásil, že je to pouze žvanírna. Ve čtvrtek se mu jeho slova vrátila. Verbální přetahovanou během interpelací mezi šéfem hnutí ANO a premiérem Petrem Fialou (58) ukončil nekompromisní zásah místopředsedkyně Sněmovny a vedoucí schůze Olgy Richterové (37), kdy expremiérovi vypnula mikrofon. "Na videu je vidět, že se snažím slušně upozornit, že čas vypršel," uvedla oslovená politička pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Expremiér Andrej Babiš si zřejmě spletl Sněmovnu se žvanírnou, jak se o ní v minulosti rád vyjadřoval. Ve čtvrtek se pustil do kritiky kabinetu Petra Fialy ohledně nedostatečné sociální pomoci českým domácnostem v souvislosti s inflací. Když byl opakovaně upozorněn Olgou Richterovou, že přetahuje svůj povolený čas u mikrofonu, neakceptoval její slova a pokračoval dál ve svém vytýkání vládě.

Pirátka si nenechala ale přecházení svých upozornění expremiérem líbit a jeho verbální projev utnula, když mu vypnula mikrofon. Andrej Babiš i tak ještě chvíli pokračoval ve svém řečnění, kdy se otáčel na všechny strany. Nakonec pochopil, že je konec, a od řečnického pultu odkráčel. Redakci ŽivotvČesku.cz své jednání Olga Richterová vysvětlila.

Reklama:

"Na videu je vidět, že se snažím slušně upozornit, že čas vypršel. Musím takto činit u řady poslanců, protože v zápalu řečnění, což chápu a zažívala jsem to a zažívám, vyměřený limit člověk sem tam překročí. Ale je pak důležité, když řečník neakceptuje upozornění, takové jednání ukončit," okomentovala pro ŽivotvČesku.cz Olga Richterová důvod, proč Andreji Babišovi vypnula mikrofon.

Nebylo to poprvé, kdy musel být expremiér tímto způsobem přerušen ve svém projevu. V roce 2019 předsedající Sněmovny Vojtěch Pikal (35) dočasně vypnul při interpelacích šéfovi hnutí ANO mikrofon z důvodu, že mluvil o auditu Evropské komise k jeho údajnému střetu zájmů místo o svém postoji k Istanbulské úmluvě, na který byl dotazován.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: