Video z další Výměny manželek odhaluje zaneřáděnou domácnost. Vypadá to tu jako v koncentráku, konstatuje Karolína

Autor: TV Nova | Výměna manželek
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 2. 2023

Milovnice technologií, ajťačka Karolína (37), se v nejnovější epizodě Výměny manželek podívá do domácnosti, kde naopak chybí i to nejzákladnější vybavení. V maličkém ostravském bytě žije šestičlenná rodina maminky Mirky (33) a kromě postelí toho doma moc nemají. Není proto divu, že hlavním tématem tohoto dílu oblíbené reality show budou právě finance.

První rodina žije v pronajatém rodinném domě v obci Předboj nedaleko Neratovic. Karolína se živí jako IT testerka, ale momentálně je na rodičovské dovolené. Její partner Jarda je ajťák, ale momentálně hledá novou práci. Spolu mají Daniela (5), Anežku (3) a půlročního Dominika. Karolína se do Výměny manželek přihlásila, protože se doma cítí nedoceněná a připadá jí, že jí Jarda málo pomáhá. Partneři se také někdy hádají kvůli výchově.

Druhá rodina bydlí na ostravském sídlišti v nájemním bytě velikosti 2+1. Mirka je na rodičovské dovolené. Její partner Tomáš (31) pracuje jako dělník ve stavebnictví. Mají čtyři děti - Petra (13), Matyáše (7), Zuzanu (3) a Natálii (1). Mirku nejvíce trápí, že je její muž velmi výbušné povahy a občas nejde pro ostřejší slovo daleko.

Karolína si potrpí na různé technologické »zlepšováky« do domácnosti, a proto je v nové rodině překvapena skromným vybavením. Zaskočí ji nepořádek v kuchyni, zvláště když se v manuálu dozví, že si Mirek údajně potrpí na pořádek. Nelíbí se jí také, že děti spí místo na posteli na gauči. "Vypadá to tu jako v koncentráku. Hlavně, že mají velkou televizi, to je základ," okomentuje stav domácnosti po příjezdu.

Její soužití s Tomášem je od začátku poměrně výbušné a je vidět, že si dvojice na první pohled nesedla. Tématem jejich sporů je utrácení peněz, kterých rodina nemá dostatek. Karolína totiž koupí například odpadkové koše, aby rodina začala třídit odpad, nebo nakoupí dětem nové ručníky. Podle Tomáše je to ale zbytečné vyhazování peněz. Jak ukazuje video, příliš si nerozumí ani ohledně úklidu.

Mirka v nové domácnosti bojuje s technikou. S Jardou si rozumí, ale nelíbí se jí, kolik času děti tráví s tabletem v ruce. Jsou totiž zvyklí se na něj dívat například i během jídla. Mirka by ve své domácnosti tolik elektroniky nepotřebovala. Myslí si mimo jiné, že Jardova rodina by bez ní mohla ušetřit poměrně dost peněz.

"Dnes jsou Výměny jiné, než když jsme začínali. Tehdy nebyly žádné Facebooky a Instagramy, děti nekoukaly na YouTube a nikdo neměl chytrý telefon. Rodiče dnes nemají na děti čas a veškeré volné chvíle tráví na internetu. Dnes všichni drží telefon v ruce a sedí v obýváku. Jsou tam spolu, ale každý sám. V tomto případě je docela vidět, že technologie nás nespasí," řekla pro ŽivotvČesku.cz kreativní producentka pořadu Jana Rezková, která na oblíbené reality show pracuje již od doby jejího vzniku.

Karolína z Výměny manželek
Karolína z Výměny manželek
Foto: Se svolením TV Nova

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.