Víkend bude plný bouřek s výraznou vlhkostí vzduchu. Čekají nás dusné dny, říká meteoroložka

V sobotu meteorologové očekávají bouřky.
V sobotu meteorologové očekávají bouřky.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 8. 2020

O víkendu Česko zasáhnou kvůli zvětšené oblačnosti bouřky. Podle meteoroložky Dagmar Honsové budou nadcházející dny zvýrazněné vlhkostí vzduchu a dokonce hrozí vzestupy hladin menších vodních toků.

V pátek bude zpočátku dne polojasno až oblačno, jen ojediněle s přeháňkami nebo bouřkami. Postupně ale bude docházet k dalšímu přibývání oblačnosti a na většině území se objeví přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 27 až 31 stupňů Celsia.

"Sobota bude psát hodně podobný scénář jako v pátek s tím, že by by mělo být polojasno až oblačno. Během odpoledne přibývání oblačnosti, na většině území Česká déšť, přeháňky, bouřky," předpovídá počasí na víkend Dagmar Honsová s tím, že odpolední teploty se budou pohybovat v rozmezí 23 až 27 stupňů Celsia s výraznou vlhkostí vzduchu. "Máme před sebou velmi dusný den," podotkla Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Meteoroložka nemá dobré zprávy ani pro neděli. Bude mít totiž podobných charakter jako den předchozí. "Během neděle by mělo napršet až čtyřicet milimetrů srážkových úhrnů s tím, že může docházet k rychlým vzestupům menších toků a následnému zaplavení garáží a sklepů," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.