Víkend bude teplý a slunečný. Konzultantka Dagmar Honsová popsala, jaké počasí zavládne v ČR v úvodu dalšího týdne

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 5. 2022

Pankrác, první »ledový muž«, startuje relativně teplým ránem – místy i nezvykle teplým ránem. "V Pardubicích bylo v 6 hodin 19,4 °C, o hodinu dříve 20,3 °C. Teploty tedy atakovaly tropickou noc. Ani v pátek po ránu nebudou teploty zpravidla klesat pod 10 °C. Nejčastěji se zastaví mezi 15 až 11 °C. O víkendu v ranních minimech naměříme nejčastěji 10 až 6 °C," přiblížila meteoroložka Dagmar Honsová ohledně ranních teplot.

Čtvrtek bude čtvrtým letním dnem, který teplotou bude přesahovat přes 25 °C na území ČR od začátku tohoto týdne (i letošního roku). "Středeční odpolední nejvyšší teploty ale nepřekonáme. Ty se například v Doksanech zastavily na 28,9 °C, v Praze-Libuši na 28 °C. Teplo bylo i v horských oblastech, na Churáňově 19,8 °C," ohlédla se Dagmar Honsová za uplynulým dnem pro ŽivotvČesku.cz.

I přes přechod čtvrteční slabé studené fronty se ochladí pouze mírně. "Letní teploty budeme skloňovat nejméně i počátkem příštího pracovního týdne. Zatímco víkend bude slunečný, tak v příštím týdnu se budou při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle vyskytovat přeháňky nebo bouřky," upozornila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

V pondělí bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

V úterý bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

Ve středu bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.