Víkend moc nepotěší. Počasí ukáže v závěru týdne uplakanou tvář. Skloňovat budeme přeháňky a bouřky, říká meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Jiří Hadač / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 5. 2022

Výraznější změnu v charakteru počasí nepřinese ani konec týdne. "V pátek bude oblačno až polojasno, během dne místy přeháňky, déšť a bouřky. Po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz ohledně předpovědi na poslední dny prvního květnového týdne.

V sobotu bude oblačno až polojasno, během dne místy přeháňky, déšť a bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 17 až 21 °C.

V neděli bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, déšť a ojediněle bouřky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 17 až 21 °C.

"Další nárůst teplot vzduchu očekáváme příští týden. Místo ochlazení na ledové muže budeme skloňovat první letní teploty. Od poloviny příštího pracovního týdne budou odpolední maxima stoupat ke 25 °C. Také nejnižší noční teploty budou zůstávat mezi 10 až 4 °C. I nadále ale musíme místy počítat s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. A zatím to vypadá, že letní teploty vydrží od středy nejméně do konce příštího týdne. Ale květnové ledové muže můžeme pro letošní rok škrtnout. Vloni jsme první letní teplotu naměřili až 2. června. V roce 2020 to ale už bylo 17. dubna, v roce 2017 dokonce už 2. dubna," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.