Víkend na houby. Slunce lákat k vodě nebude, volné dny zkazí přeháňky a bouřky. Počasí upřesnila meteoroložka

Počasí, houby - Ilustrační snímek
Počasí, houby – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2021

Víkendové tepoty se ke 30 stupňům Celsia nevyšplhají a meteorologové očekávají přeháňky a bouřky. Počasí nebude lákat k opalování, ale přinese dobré podmínky pro houbaře. "Nejteplejším dnem víkendu bude neděle, odpolední teploty dosáhnou 23 až 27 stupňů Celsia," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Bouřky a přeháňky vystavily stopku tropickým dnům a Českou republiku čeká víkend s teplotami kolem 25 stupňů Celsia. První prázdninový víkend k vodě lákat nebude, meteorologové počítají s přeháňkami, ojediněle i s bouřkami.

"V pátek bude zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo přeháňkami a to zejména v západní polovině území. Odpoledne bude docházet k částečnému ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Odpolední teploty vystoupí na 17 až 21 stupňů Celsia, na východě republiky bude do 24 stupňů Celsia. V pátek bude foukat mírný severozápadní vítr o rychlosti 15 až 20 km/h," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová. Podobný ráz počasí bude mít také sobota.

"V sobotu bude polojasno až oblačno, během dne místy přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 14 až 10 stupňů Celsia. Odpolední teploty vystoupí na 21 až 25 stupňů Celsia. Foukat bude mírný severozápadní vítr o rychlosti 15 až 20 km/h," popsala průběh počasí Dagmar Honsová. Nejteplejším dnem víkendu tak bude neděle, ale teploty se na tropických 30 stupňů Celsia nedostanou.

"Neděle bude psát podobný scénář jako sobota - bude polojasno až oblačno, místy přeháňky a ojediněle bouřky. Ranní teploty budou klesat na 15 až 11 stupňů Celsia. Odpolední teploty se dostanou na 23 až 27 stupňů Celsia. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 15 km/h," řekla pro ŽivotvČesku.cz expertka na počasí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.