Víkend přinese konečně jaro a příjemné teploty. Dagmar Honsová uvedla, na co si ale dát pozor

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 4. 2021

Duben je měsícem, který přináší výrazné výkyvy teplot. Přesto, že astronomické jaro už začalo víc jak před měsícem, některé dny připomínají spíše nástup podzimu nebo dokonce zimy. Ve středu 21. dubna si lidé mohli užít nejteplejší den do konce dubna, kdy byly sluneční paprsky příjemnou změnou oproti počasí na začátku nového týdne. Víkend ale přinese znovu poměrně příjemné teploty. "Ojediněle se mohou při celonočním vyjasnění ve vyšších polohách vyskytnout až – 4 °C, nicméně v odpoledních maximech to tak hrozně nevypadá. O víkendu se dostaneme na 10 až 14 °C," řekla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Jaro v Česku dosud neukázalo svou pravou tvář. Přesto, že na konci března teploty lámaly rekordy a vyšplhaly se až k 25 °C, aprílový měsíc přinesl zatím výrazné výkyvy a citelné ochlazení. Během čtvrtého dubnového víkendu nedojde k zásadní změně, ale z hlediska teplot to nebude vypadat tak hrozně.

"V ranních minimech se teploty v nížinách budou pohybovat mezi 2 až -2 °C. Ojediněle se mohou při celonočním vyjasnění ve vyšších polohách vyskytnout až – 4 °C, nicméně v odpoledních maximech to tak špatně nevypadá. O víkendu se dostaneme na 10 až 14 °C – a to jsme v zastíněném prostoru, na sluníčku to může být daleko příjemnější," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že by mělo převládat jasno až polojasno.

"Pouze v severozápadní části republiky bude oblačno a od 600 metrů nad mořem se budou vyskytovat přeháňky sněhové. Během víkendu se na naše území začne nasouvat výběžek vyššího tlaku vzduchu, který právě slibuje méně oblačnosti," vyjádřila se meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Konec týdne bude ve znamení přechodu jednotlivých frontálních systémů, takže oblačnosti i ...

Volné dny sice nebudou patřit k těm nejteplejším a nelze očekávat dramatický skok teplot směrem nahoru, ale i tak bude poměrně hezky. "Když to sečteme a zprůměrujeme, tak víkend bude teplotně podprůměrný v porovnání s normálem. Ale na letošní duben se dočkáme příjemných teplot a hlavně nebudeme muset vytahovat deštníky. Přejde studená fronta, ale v souvislosti s nižšími ranními teplotami rozhodně pozor na vegetaci - co můžeme tak ukliďme a schovejme," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu