Víkend přinese silné ochlazení. Teplota přes den klesne až na 9 °C. Následně se počasí na chvíli umoudří

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Ondřej Požár / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 9. 2022

Víkend přinese další ochlazení a deštivé počasí. Teploty mohou v Česku klesnout přes den až na devět stupňů. Většinou bude oblačno a objeví se přeháňky. Na horách může padat i déšť se sněhem. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Pro redakci ŽivotvČesku.cz promluvila meteoroložka Dagmar Honsová.

Už v pátek nejvyšší denní teploty klesnou na 14 až 18 stupňů Celsia, v sobotu se pak citelně ochladí, neděle pak bude chladnější ještě více. "V sobotu bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 11 až 15 °C. A následně v neděli bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 9 až 13 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová předpověď na víkend.

Pouze na jižní Moravě by podle ČHMÚ mohla teplota vystoupat v neděli až na 16 stupňů. V noci mohou teploty o víkendu klesnout až na pět stupňů.

Obloha bude o víkendu zřejmě většinou zatažená. Na sobotu i neděli předpovídají meteorologové oblačno až zataženo. Jen v sobotu by mohlo být místy přechodně polojasno. V sobotu se začnou postupně objevovat přeháňky a v neděli už budou na většině území Česka přeháňky nebo občasný déšť. Na hřebenech hor se v neděli objeví i smíšené srážky.

Na začátku příštího týdne se po chladnějším víkendu zase mírně oteplí. "Podprůměrné teploty a hodně oblačnosti přinese i počátek dalšího týdne, ale postupně bude oblačnosti i srážek ubývat a teploty ještě půjdou nahoru – v maximech naměříme ve druhé polovině týdne 14 až 20 °C. Začátek astronomického podzimu slibuje příjemný charakter počasí - několik dnů pozdního léta máme ještě před sebou," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.