Víkend v Česku proprší a bude chladno. Začátkem týdne se výrazně neoteplí

Počasí o víkendu nebude příznivé.
Počasí o víkendu nebude příznivé.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2020

Teplé jarní počasí, které v Česku panovalo celý týden, se v sobotu změní. Právě víkend přinese déšť a ochlazení. Přes Českou republiku přejde studená fronta a přinese srážky na celém území. V neděli se pak očekávají už jen místní přeháňky.

Začátkem příštího týdne nás bude doprovázet chladnější a vlhčí počasí, teploty se budou pohybovat od 15 do 19 stupňů, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)

Sobota:

V sobotu bude většinou zataženo s deštěm nebo přeháňkami. V některých lokalitách se ojediněle mohou vyskytnout i bouřky. Na jihovýchodě zpočátku ještě beze srážek. Večer bude od severozápadu docházet k ubývání srážek a částečně i oblačnosti.

Nejnižší noční teploty klesnou na 12 až 8 stupňů Celsia, na východě až k 6 stupňům. Během dne se pak budou teploty v maximech pohybovat mezi 15 až 19 stupni, na jihu bude až 22 stupňů. 

Neděle:

V neděli bude nad Českem polojasno až oblačno, na jihovýchodě zpočátku až zataženo. Odpoledne se místy vyskytnou přeháňky. Nejnižší noční teploty budou v rozmezí od 9 až k 5 stupňům Celsia. Během dne pak bude 16 až 20 stupňů. 

Teplé počasí nás nečeká ani začátkem nového týdne. Meteorologové očekávají polojasno až oblačno a místy přeháňky, v některých částech území ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 9 až 5 stupňů. Během dne pak vystoupí na 15 až 19 stupňů. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.