Viki z kulinářské soutěže pomáhala v oblastech zasažených tornádem. Promluvila o silných emocích

Viktorie Hrazdílková
Viktorie Hrazdílková
Foto: Se svolením TV Nova
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 7. 2021

Viktorie Hrazdílková, která na sebe upozornila v oblíbené kulinářské soutěži vysílané nejúspěšnější tuzemskou komerční stanicí, jela pomáhat do oblasti zasažené tornádem na Moravě. Z tohoto kraje sama pochází a ačkoliv její rodinu živelná pohroma naštěstí nezasáhla, dotkla se jejích známých. "Popravdě, byla jsem z toho v šoku, ale lítost těm lidem opravdu nepomůže, proto jsem neváhala ani minutu a jela pomáhat," uvedla Viktorie Hrazdílková pro ŽivotvČesku.cz a popsala, jak dobrovolnická práce probíhala.

Viktorie »Viki« Hrazdílková po skončení soutěže nezahálí, vypracovává jídelníčky a pomáhá lidem, kteří chtějí žít zdravě. Mimo to má také pořad Viki vaří Moravu, z jehož názvu je jasné, k jaké oblasti v České republice má nejsilnější vztah. Tornádo, které se jižní Moravou prohnalo, ji proto nenechalo chladnou. Jakmile byla příležitost, chopila se dobrovolnické práce.

Větrný vír způsobil újmu lidem, ke kterým má talentovaná kuchařka blízko. "Situace mě velmi zasáhla, protože se týká našich známých. Popravdě, byla jsem z toho v šoku, ale lítost těm lidem opravdu nepomůže, proto jsem neváhala ani minutu a jela pomáhat, když jsem věděla, že budu užitečná," uvedla jedna z diváckých favoritek televizní kulinářské soutěže pro ŽivotvČesku.cz.

"Vše probíhá tak, že se v Hodoníně na kulturním domě nahlásíte jako dobrovolník a je vám následně přidělena práce. Já pomáhala konkrétně s tříděním věcí, které lidé poslali lidem z postižených oblastí," popsala Viktorie Hrazdílková pro ŽivotvČesku.cz, jak dobrovolnické práce probíhají. "O pomoc se snažíme celá rodina, jednak finančně, jednak fyzicky," doplnila.

Schopní a pracovití lidé se na Moravě ještě nějakou dobu uplatní. "Teď se bude hodit každá ruka, zejména pak lidé, kteří se pohybují na stavbách. Finanční pomoc je další kapitola," upřesnila mladá kuchařka, jakou pomoc především nyní lidé zasažení tornádem potřebují.

Milovnice zdravého vaření neztrácí naději na to, že život na Moravě se brzy znovu vrátí do normálu. "Upřímně nedokážu si představit, jak se nyní lidé zasažení tornádem cítí. Ale myslím, že když jim pomůžeme, vše se vrátí do pořádku a na Moravě bude zase krásně, možná krásněji. Jsem optimista," dodala někdejší soutěžící z kulinářské show pro ŽivotvČesku.cz.

Čtvrtým rokem je porotcem soutěže pro amatérské kuchaře. Řeč je o michelinském kuchaři Rad...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.