Reklama:

Viki ze soutěže MasterChef prozradila recept na fit vánoční cukroví. Sušenky ze tří surovin vám pneumatiku místo břicha neudělají

Viktorie Hrazdílková
Viktorie Hrazdílková
Foto: Se svolením TV Nova
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 11. 2021

Hvězda televizní kulinářské soutěže Viktorie »Viki« Hrazdílková na sebe upozornila jak na obrazovkách, tak později na sociálních sítích. Po soutěži prošla úctyhodnou proměnou a zhubla více než 10 kilogramů Se svými fanoušky nyní ráda sdílí zdravé recepty, na kterých si lidé pochutnají, ale nepřiberou už jen při pohledu na ně. Speciálně pro čtenáře ŽivotvČesku.cz připravila recept na lehké vánoční cukroví ze tří surovin. "Sušenky jsou výborné ihned po upečení, ale vydrží až týden při pokojové teplotě," prozradila Viki.

Reklama:

Vánoce už se kvapem blíží a leckdo si s přicházejícími svátky kromě dárků a pohodového času stráveného s rodinou představí i nadbytečné kilogramy, se kterými mnozí po vánočním obžerství bojují. V přibírání hraje roli nejen salát s kaprem, velký vliv na něj má i cukroví, kterého některé rodiny snědí celé krabice. Viktorie Hrazdílková z kulinářské show MasterChef přišla s receptem na vánoční sušenky, po kterých se rozhodně jako balon cítit nebudete.

Reklama:

Viktorie, které v soutěži nikdo neřekl jinak než Viki, se podělila o recept na vánoční sušenky s arašídovým máslem a džemem. Gramáž surovin je na 12 kusů. "Sušenky jsou výborné ihned po upečení, ale vydrží až týden při pokojové teplotě, pokud je ovšem dřív nesníte," řekla talentovaná kuchařka pro ŽivotvČesku.cz.

PB & JELLY Xmas cookies neboli vánoční sušenky s arašídovým máslem a džemem:

Ingredience:

  • 1 hrnek neslazeného arašídového másla
  • 1/3 hrnku třtinového cukru
  • jahodová marmeláda

Postup:

Začneme tím, že smícháme arašídové máslo s cukrem. Vzniklou směs dáme na chvíli do mrazáku (cca 10 min). Ze směsi následně tvarujeme na pečícím papíře kuličky, do kterých uděláme prstem důlek. Do důlku dáme trochu jahodové marmelády a sušenky dáme péct do předem vyhřáté trouby na 180°C. Sušenky pečeme 10 až 15 minut. Můžeme je dozdobit polevou z bílé čokolády a zasypat moučkovým cukrem. 

Viki dokázala po skončení show MasterChef projít úctyhodnou proměnou, a to nejen díky cvičení, ale i díky zdravé stravě. K lepšímu tělu nyní dopomáhá svým fanouškům, které na sociálních sítích motivuje a sdílí s nimi fit recepty. "Určitě by důvod změny neměl být čistě vnější vzhled. Redukce a hubnutí není jen o kráse, ale zejména o zdraví," dodala pro ŽivotvČesku.cz Viktorie Hrazdílková.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: