Vilu Miloše Zemana v Lánech dělníci ladí do finálové podoby. Redaktor je zachytil na kameru, jak potí krev pro dosluhujícího prezidenta. Už chybí jen solární panely

Autor: ŽivotvČesku | Dům v Lánech
Rudolf Šindelář, Petr Vlk | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 9. 2022

Velké finále se blíží a dosluhující prezident Miloš Zeman (77) si pomalu může začít balit kufry. Jeho dům v Lánech se totiž přiblížil cílové pásce. "Jde skutečně o krásnou stavbu, na kterou byly použity přírodní materiály," řekl pro ŽivotvČesku.cz vyhledávaný prodejce nemovitostí Dušan Měchura. V roce 2023 proběhne volba prezidenta České republiky. Současná hlava státu uvedla, že stěhování do přepychového domu, který finišuje, jak odhalila kamera portálu ŽivotvČesku.cz, plánuje v lednu, případně únoru.

Na začátku roku 2023 bude Česká republika vybírat prezidenta, Miloši Zemanovi skončí druhý mandát 8. března. Současná hlava státu už v minulosti uvedla, že jakmile nadejde čas, kdy pozici převezme nově zvolená osoba, odejde do důchodu a přesune se do domu v Lánech, jehož stavba se aktuálně nachází v cílové rovince. Redaktor portálu ŽivotvČesku.cz se vypravil na místo a zachytil, jak dělníci finišují na stavbě, do které se zanedlouho Miloš Zeman přestěhuje.

"Já končím 8. března a z toho zcela logicky vyplývá, že se tam někdy v lednu nebo únoru přestěhuji," uvedl Miloš Zeman v Press Klubu na Frekvenci 1 o svém stěhování do nového domu. Přepis rozhovoru zveřejnil Hrad na svých oficiálních stránkách. Hlava státu uvedla, že dům bude mít solární panely.

"Tak to víte, že se bojím. Já jsem byl odpůrce solární energetiky na polích, protože jsem říkal, a zkušenost to potvrdila, že je zde solární tunel, neúměrně vysoké dotace, tím pádem neúměrně vysoké zisky tzv. solárních baronů. Ale vůbec se nebráním solárním panelům na střechách domů, kde ničemu nepřekážejí. Já sám ve svém bungalovu takové panely budu mít," zdůraznil v pořadu prezident.

Redakce ŽivotvČesku.cz se do Lán vydala a pořídila na místě nejen fotografie, ale i video materiál, jak dům Miloše Zemana aktuálně vypadá. Ze snímků je patrné, že pravděpodobnost příprav na tuhou zimu je vysoká - u domu se totiž nachází nemalé množství dřeva. Stejně tak je nepřehlédnutelné, že pokud ještě zbývá nějaká práce, jedná se už jen o drobné »kosmetické« úpravy.

Pro ŽivotvČesku.cz už dříve stavbu zhodnotil špičkový expert přes nemovitosti. "Jde skutečně o krásnou stavbu, na kterou byly použity přírodní materiály. Celkové sladění je v moderním, ale zároveň přírodním duchu. Jsem přesvědčen, že se pan prezident musí dmout pýchou nejen kvůli lokalitě, ale i stavbě," dodal pro ŽivotvČesku.cz vyhledávaný prodejce realit pro náročné Dušan Měchura s tím, že jeho hrubý odhad, kolik stavba prezidenta stála, je i s pozemkem okolo 25 milionů korun.

Dům Miloše Zemana
Dům Miloše Zemana
Foto: ŽivotvČesku

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.