Vinohradské prokletí Dády Patrasové. Bourala zhruba 350 metrů od místa své poslední nehody v roce 2018, tehdy nadýchala 2,5 promile. Právník popsal, co jí hrozí

Dáda Patrasová - Ilustrační snímek
Dáda Patrasová – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2022

Herečka Dáda Patrasová (66) zkrátka nemá při řízení štěstí. V pondělí odpoledne před 15 hodinou totiž nezvládla řízení svého vozu a nabourala napřed do zaparkovaného auta a poté do betonového sloupku. K incidentu navíc došlo jen nedaleko od místa, kde způsobila autonehodu posledně - tedy v roce 2018. Tentokrát se odmítla podrobit dechové zkoušce, a tak ji nejspíš čekají velké nepříjemnosti. "Řidiči, který odmítl dechovou zkoušku, hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun," uvedl pro ŽivotvČesku.cz advokát Tomáš Maxa. Při první bouračce herečka nadýchala 2,5 promile.

V pondělí odpoledne vyjela Dáda Patrasová z Vlašimské ulice, kde bydlí. Nedojela ovšem daleko, protože již v sousední Benešovské ulici narazila do zaparkovaného vozu a následně také do betonového sloupku. Její vůz utrpěl patrně značné škody, protože kromě policie na místo vyrazili hasiči. K dopravní nehodě došlo jen pár desítek metrů od jejího domova.

"Oznámení jsme přijali okolo 14.45 hodin. Oznamovatel uvedl, že se v ulici Benešovská stala dopravní nehoda, při které podle něj řidička nabourala do jiného stojícího vozu a následně do betonové zábrany. Řidička se na místě odmítla podrobit dechové zkoušce," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk, který tak nepříjemný incident potvrdil.

Že k nehodě skutečně došlo, přiznal také Felix Slováček (79), který byl v době nehody v autě se svou manželkou. Ten také informoval o tom, že za volantem neseděl on a že jsou s manželkou oba v pořádku. V den svých 79. narozenin tak musí saxofonista místo oslav řešit oplétačky s policií.

Dáda Patrasová nebourala poprvé. V roce 2018 narazila do vozu, ve kterém shodou okolností seděl mezinárodně hledaný muž. Tehdy se svým mercedesem vyjela z ulice Vlašimská, kde bydlí, a vydala se směrem do ulice Korunní na Praze 10, což je přibližně 450 metrů. S 2,5 promile v krvi po výjezdu mírného kopečku do křižovatky nezvládla řízení a čelně se střetla s protijedoucím vozem.

Zajímavostí je, že ulici Korunní, kde měla první nehodu, je jen přibližně 350 metrů od místa, kde havarovala podruhé, tedy dnes (pondělí). Vinohrady jsou pro herečku evidentně velmi prokletou lokalitou.

Vzhledem k tomu, že se Dáda odmítla podrobit dechové zkoušce a již jednou byla při řízení v opilosti přistižena, hrozí jí pořádný malér v případě, že by se potvrdilo, že opět neodolala a sedla za volant pod vlivem.

"Řidiči, který odmítl dechovou zkoušku, hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun, zákaz řízení na rok až dva a sedm bodů. Pokud by takový řidič byl zjevně pod silným vlivem alkoholu, že by to bylo na první pohled na něm patrné, tak se nemusí vyhnout ani tomu, že by byl odsouzen za trestný čin," popsal pro ŽivotvČesku.cz špičkový advokát přes dopravní problematiku Tomáš Maxa.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.