Viroložka Soňa Peková míří do politiky. Věřím hnutí a svou ženu podporuji, řekl její manžel Miroslav Pek

Viroložka Soňa Peková
Viroložka Soňa Peková
Foto: Petr Horník / Právo / Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 8. 2021

Molekulární genetička Soňa Peková (46), která se stala známou takřka přes noc díky svým výrokům ohledně koronaviru, chce do Sněmovny. Kandiduje za hnutí Švýcarská demokracie, jehož programem je zavedení švýcarského systému uspořádání a řízení státu a následování konzervativní politiky po vzoru této země. Ve svém manželovi má odbornou obcí často kritizovaná lékařka podporu. "Věřím hnutí, svou ženu podporuji, ale nemám potřebu nějak obšírně sdělovat světu svoje názory," řekl pro ŽivotvČesku.cz Miroslav Pek.

Mezi českou veřejností se Soňa Peková proslavila například výroky, že koronavirus zmizí do Vánoc, či že pochází z laboratoře a pandemie je nástrojem k manipulaci s lidmi. Ohrazuje se i proti očkování, o kterém tvrdí, že je absurdní. Někteří odborníci molekulární genetičku za její názory a jejich šíření kritizují, mezi lidmi je ale poměrně oblíbená.

V nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny bude Soňa Peková kandidovat za hnutí Švýcarská demokracie. "Ráda bych se věnovala především zlepšení dohledu nad laboratorními genetickými manipulacemi a jejich možného dopadu na životní prostředí, bezpečnost a zdraví lidí a zvířat. Dále pak odborným otázkám spojeným s implementací nových molekulárních léčiv," shrnula lékařka svou kandidaturu na oficiálních stránkách hnutí.

Lékař Miroslav Pek, manžel viroložky Pekové, s postoji své ženy souhlasí a už v minulosti ji podpořil v tvrzení, že koronavirus je nafouknutá bublina. Jeho plnou podporu má i při vstupu do politiky, k její kandidatuře se ale detailně vyjadřovat nechtěl.

"Věřím hnutí, svou ženu podporuji, ale nemám potřebu nějak obšírně sdělovat světu svoje názory. Důležitá je v tomto moje lepší polovička. Nemyslím si, že můj názor je relevantní. Samozřejmě ji podporuji, ale nemám úplně potřebu vyjadřovat se do médií," řekl Miroslav Pek pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.