Vítěz kulinářské show Roman Staša ukázal, čím se teď živí. Mám plno až do března 2021, říká

Vítěz soutěže pro amatérské kuchaře Roman Staša
Vítěz soutěže pro amatérské kuchaře Roman Staša
Foto: Se svolením Romana Staši
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 12. 2020

Prošel těžkou zkouškou v soutěži amatérských kuchařů a ve finále porazil ambiciózní Pavlínu Lubojatzky (25). Řeč je o Romanu Stašovi (32), který krátce po posledním díle soutěže našel své uplatnění v netradičním podnikatelském záměru. "Dojíždím k lidem do domácností vařit a děsně mě to baví. Netušil jsem, jaký o to bude zájem," řekl pro ŽivotvČesku.cz sympatický Roman.

Po několika měsících tvrdé dřiny u plotny se provařil k titulu nejlepšího amatérského kuchaře Česka, a to v televizní soutěži MasterChef. Pro přesnější představu, jak jsou jeho pokrmy perfektní, jídla obou finalistů porotce a respektovaný šéfkuchař Jan Punčochář (41) označil za hodná podávání v restauraci oceněné jednou michelinskou hvězdou. A těch je v Česku opravdu jen po skrovnu.

Roman hledal své uplatnění, kde by zúročil své dovednosti. A přišel s poměrně zajímavým podnikatelským konceptem. "Vařím u lidí v jejich domácnostech. Můj projekt se jmenuje Bez adresy, kdy dojíždím po celé republice. Na výběr je buď čtyřchodové menu, nebo potom tříchodové finálové menu ze soutěže," prozradil pro ŽivotvČesku.cz bývalý juniorský hokejový reprezentant, který byl před soutěží jen kluk, co se živí jako osobní trenér a rád griluje.

Roman netušil, jaký zájem s rozvolněním vládních opatření bude. Prý se ale nestačil divit. "Diář mám plný až do března, pokud jde o víkendy. Mám z toho hroznou radost, protože mě vaření děsně baví. Mám za sebou přípravu pokrmů u dvanácti rodin a musím říct, že všichni byli skvělí," dodal pro ŽivotvČesku.cz nový český MasterChef.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.