Vítězná sestava se nemění. Darida i Bořil musí pochopit, že proti Dánsku budou sedět, říká Petr Švancara

Trenér Jaroslav Šilhavý a kapitán Vladimír Darida
Trenér Jaroslav Šilhavý a kapitán Vladimír Darida
Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 6. 2021

Před čtvrtfinálovým duelem s Dánskem má trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý (59) dilema, které hráče pošle na hřiště. Vrátili se mu kapitán Vladimír Darida (30) a obránce Jan Bořil (30), kteří proti Nizozemsku nehráli. Jejich náhradníci ale podali v osmifinále skvělý výkon. Fotbalový expert a bývalý skvělý útočník Petr Švancara (43) by vítěznou sestavu neměnil. "Ve fotbale se nesahá do toho, co funguje. Daridu i Bořila bych nechal sedět," řekl Petr Švancara pro ŽivotvČesku.cz.

Před osmifinálovým zápasem proti Nizozemsku přišel trenér Jaroslav Šilhavý o dva klíčové hráče - zranil se kapitán týmu Vladimír Darida a trest za karty nepustil do bitvy obránce Jana Bořila. Oba dva byli považováni za základní stavební kameny úspěchu. Jenže jejich náhradníci podali fantastický výkon. Pavel Kadeřábek vymazal ofenzivní nizozemské hvězdy, Antonín Barák se ukázal jako tvořivá síla a předvedl hodně sebevědomý výkon. Trenér nyní musí vyřešit, jak se zamotanou situací naloží.

Legenda brněnského fotbalu a bývalý vynikající útočník Petr Švancara připomněl staré fotbalové pravidlo, že vítězná sestava se nemění. Kapitána Vladimíra Daridu by do zápasu s Dány od úvodních minut neposlal.

"V zápase proti Nizozemsku nebyl žádný »​špatný kus«, nebyl tam hráč, který by podal slabý výkon. Pokud kluci budou zdraví a budou v pohodě, tak si myslím, že trenér změny na Dánsko dělat nebude. Myslím si, že Vladimír Darida nastoupí až v průběhu utkání, ale v zahajovací sestavě zůstane Antonín Barák. Dánové jsou možná trošku méně kvalitní hráči, než mají Nizozemci, ale nesmíme znovu nic podcenit. Já bych do vítězné sestavy »​nevrtal«. Trenér by si měl s kapitánem sednout a říct, že zápas s Nizozemskem se klukům extrémně povedl. Darida by měl dát soukromé ambice stranou. V průběhu zápasu naskakuje Adam Hložek a respektuje to, podobné to bude nyní s Daridou. Střídají se Masopust, Jankto, Krmenčík, jsou tam hráči, kteří ještě neodehráli ani minutu... Hráči ale musí toto respektovat a uvědomit si, že jde v první řadě o úspěch celého týmu. Tonda Barák odehrál skvělý zápas a trenér by nic měnit neměl," analyzoval pro ŽivotvČesku.cz Petr Švancara hru zálohy a stejně to vidí v případě dvojice Kadeřábek - Bořil.

"Podobné je to u dvojice Pavel Kadeřábek a Jan Bořil. Je nutné si říct, že Bořilovi se moc nepovedlo už utkání s Anglií ve skupině. Uznávám, že celkově ten zápas hezký nebyl a nepovedl se vícero hráčům. Nicméně Kadeřábek podal proti Nizozemsku skvělý výkon a trenér nemá důvod do sestavy sahat. Do obrany se nesahá a naši nedostali od Nizozemců branku. Ve fotbale se nemění to, co funguje," řekl fotbalový expert rázně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.