Vítězství může celé mužstvo nakopnout, říká Vladimír Růžička. Odhadl, kolik Češi vstřelí Švédům gólů

Hokejová legenda Vladimír Růžička
Hokejová legenda Vladimír Růžička
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 5. 2021

Ve čtvrtek český hokejový tým poměří síly s výběrem ze Švédska na MS v hokeji 2021. Půjde do čtvrtého zápasu, kdy dva předchozí skončily v neprospěch hráčů trenéra Filipa Pešána, poslední s Běloruskem skončil vítězně až v prodloužení. V bitvě se Švédskem půjde o klíčový duel, v němž porážka může znamenat definitivní zaříznutí šancí na postup do čtvrtfinále. "V tomto zápase budou rozhodovat maličkosti a detaily," odhadl hokejový trenér Vladimír Růžička (57) pro ŽivotvČesku.cz možný vývoj zápasu, který začne v 19:15.

Podle zatím papírově nejpravděpodobnějšího scénáře to může vypadat tak, že Češi nemusí historicky poprvé zasáhnout do čtvrtfinálových bojů. Na český tým v Rize se po nevydařeném úvodu turnaje sype kritika ze všech stran. "Je potřeba hrát aktivně a zodpovědně, abychom zápas uhráli a vyhráli. Myslím si, že bude rozhodovat zodpovědnost na ledě," řekla pro ŽivotvČesku.cz hokejová legenda Vladimír Růžička.

"Po Švédsku nás čekají další zápasy, ale je vidět, že skupiny jsou zamotané. Pokud bychom prohráli, tak to bude složité. Naopak, v případě, že vyhrajeme, tak bychom tu skupinu mohli dohrát více v klidu. Tohle vítězství může celé mužstvo nakopnout," zdůraznil bývalý hokejový útočník a v současnosti trenér s tím, že nepřestává věřit, že Češi zápas pro sebe urvou.

"V tomto zápase budou rozhodovat maličkosti a detaily. Myslím ale, že Švédsko porazíme 4 nebo 3:1," dodal pro ŽivotvČesku.cz Vladimír Růžička odhad výsledku zápasu, který rozhodně nebude patřit k těm jednoduchým.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.