Reklama:

Vláda už nebude žádat o prodloužení nouzového stavu, shodli se Hamáček i Babiš

Hamáček a Babiš se vyjádřili k aktuální situaci.
Hamáček a Babiš se vyjádřili k aktuální situaci.
Foto: Archiv Jana Hamáčka a Andreje Babiše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2020

Zřejmě nedojde k možnému scénáři, v němž vláda požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu po 17. květnu do 25. května. V diskusním pořadu televize CNN Prima NEWS se na tom shodli premiér Andrej Babiš a vicepremiér a šéf Ústředního krizového výboru Jan Hamáček.

Reklama:

Hamáček o svém záměru, který se především opírá o epidemiologickou situaci, informoval portál Život v Česku už v sobotu. "Bude záležet na tom, jak se vyjádří epidemiologové. V pondělí o tom budeme jednat na vládě," řekl Hamáček (psali jsme zde: Hamáček exkluzivně: Opatření budeme utužovat, stejně jako je teď uvolňujeme, pokud přijde zhoršení).

"Já myslím, že jsme se domluvili a zítra (v pondělí) máme vládu, že nebudeme žádat a že zkrátka ten plán rozvolňování zvládneme těmi kompetencemi ministra vnitra a ministra zdravotnictví," řekl Babiš. V neděli svá slova potvrdil v diskuzním pořadu i Hamáček. "Z mého pohledu po tom 17. (květnu) může nouzový stav skončit," řekl Hamáček.

Shodli se oba

Babiš v rámci pořadu doplnil, že vláda připravila návrh nového takzvaného pandemického zákona, který má platit do konce roku. Ten by měl zjednodušit situaci, pokud by došlo v rámci epidemiologické situace v Česku ke zhoršení.

"A zatím bychom to mohli asi, pokud kolega (Hamáček) s tím souhlasí, zvládnout bez žádosti o prodloužení nouzového stavu," dodal Babiš.

Vláda bude průběžně vyhodnocovat vývoj situace a bude podle harmonogramu pokračovat v uvolňování, poznamenal Hamáček. K dalšímu rozvolnění po 11. květnu má dojít 25. května.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: