Vladimír Čech by měl 69. narozeniny: Rakovinu se snažil tajit do konce života

Vladimír Čech byl velmi populární moderátor.
Vladimír Čech byl velmi populární moderátor.
Foto: nextfoto.cz / reprofoto youtube
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 7. 2020

Řada jeho kolegů doufala, že Vladimír Čech se nikdy v televizním průmyslu neprosadí. Ovšem herce s výrazným charisma a moderátora si sláva našla sama. Předčasně zesnulý umělec by dnes (pondělí) oslavil 69. narozeniny.

Vladimír Čech nepatřil jako řada jeho kolegů k protekčním dětem. Prosadil se jako herec a moderátor. Jeho otec se zajímal více o podnikání než o rodinu. I to byl důvod, proč maminka Heda se rozhodla manželství ukončit. Na péči o syna zbyla sama. Když po letech bývalému manželovi s hrdostí oznámila, že Vladimíra přijali na DAMU, bylo mu to jedno.

Tehdy prý otec pronesl, že měl Vladimír být raději kuchař. "Říkal, že kuchař je celej život u žrádla," vzpomínal ve svých historkách na svého otce Vladimír. "Herecká profese je velice tvrdá a nikdo vám nikdy nezaručí, že za svou práci budete odměněni odpovídajícím výsledkem," vysvětlil na sklonku života v rozhovoru pro portál i60.cz.

Politický režim

Vladimír Čech to měl ve své kariéře těžké. Politický režim mu zakázal působit v televizi. Musel se spokojit s rozhlasem a divadly.

Až po revoluci si ho štěstí našlo... Objevil se v některých televizních seriálech. A opravdový lesk mu přineslo až moderování pořadu Chcete být milionářem?. Diváky i samotného Čecha čekal o tři roky později šok. Televize Nova se s ním ze dne na den rozloučila a Čech se musel vrátit do Městských divadel pražských.

Vladimír Čech přesto neztratil dobrou náladu a vášeň pro život. Ze dvou manželství měl čtyři děti. Když mu lékaři našli karcinom tlustého střeva, nikomu to neřekl. O tom, že dochází na chemoterapii, věděla jen jeho nejbližší rodina. Smrt ho zastihla v pouhých 61 letech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.