Vladimir Putin je možná mrtvý, uvádí zdroje z britské tajné služby MI6 podle zahraničních médií. Andor Šándor řekl, co si o tom myslí

Bezpečnostní expert Andor Šándor
Bezpečnostní expert Andor Šándor
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2022

Od začátku války se objevilo hned několik zpráv, které predikují konec nejmocnějšího muže Ruska. Teď dokonce britský deník Mirror citoval spekulaci zdroje tajné služby MI6, že konec ruského prezidenta ve smyslu úmrtí nastal před několika týdny či měsíci a Vladimir Putin (69) není mezi živými. Rusové mají jeho skon tajit. Je to podobná spekulace, jako že se šéf Kremlu léčí s rakovinou, trpí parkinsonem a podobně. "Neumím si představit, že by to Rusové dokázali udržet déle v tajnosti, než když zemřel Stalin," sdělil pro ŽivotvČesku.cz generál v záloze Andor Šándor (64) na dotaz redakce, zda jde o spekulaci, která je lidově řečeno zcela mimo mísu, nebo by mohlo jít částečně o realitu.

Ať jde o převrat, který připravuje zájmová skupina, otravu jídlem, atentát a další spekulace ohledně odstranění Vladimira Putina, které se v posledních týdnech v zahraničních médiích objevily, realita je taková, že válka na Ukrajině pokračuje čtvrtým měsícem bojů.

Množí se také dohady, že zdraví ruského prezidenta se v posledních měsících zhoršuje. Spekuluje se o rakovině a jiných chorobách. Vedení tajné služby MI6 podle zdrojů uvádí, že ruský prezident byl nedávno vážně nemocný, ale že jeho případnou smrt by Kreml zamlčel.

Nedávná vystoupení šéfa Kremlu byla velmi pravděpodobně nahrána předem, uvedl web britského listu Daily Mirror. V rámci přehlídky 9. května se pak spekuluje, že mohlo jít o dvojníka nejmocnějšího muže Ruské federace.

"Nemyslím si, že by to dokázali Rusové v tajnosti držet déle než jeden až dva dny, kdyby Putin zemřel. Hlavně co by bylo cílem - to takto držet v tajnosti? Kdo by ho nahradil a kdo by za něj rozhodoval? Je to podle mě krajně nepravděpodobné, že by k něčemu takovému došlo," uvedl pro ŽivotvČesku.cz politický komentátor a bezpečnostní expert Andor Šándor v rámci britských spekulací.

"Putin je velmi nemocný, a když zemře, jeho smrt budou zatajovat týdny, ne-li měsíce. Je zde také možnost, že už mrtvý je," sdělil britskému bulvárnímu portálu zdroj z tajných služeb s tím, že takové informace se teď nedají ověřit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.