Vladimír Růžička: Na Slovensko musíme být aktivní. Teď se bude rozhodovat o umístění pro čtvrtfinále

Hokejová legenda Vladimír Růžička
Hokejová legenda Vladimír Růžička
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2021

Tým Filipa Pešána míří do duelu se Slovenskem. A to s jistotou postupu do čtvrtfinále. Zakončí tak základní část mistrovství světa v Rize zápasem proti sousednímu Slovensku, který má rovněž jisté play off. "Teď půjde o konečné pořadí v tabulce skupiny A," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý hokejový útočník Vladimír Růžička (57) s tím, že zápas skončí ve prospěch českého týmu 3:1.

Český tým má za sebou infarktový zápas s Dánskem, v němž po nájezdech zvítězil 2:1. Definitivní jistotu play off mu pak dalo vítězství Ruska nad Švédskem.

"Zápas dnes bude o umístění pro čtvrtfinále, ale myslím si, že je úplně jedno, z jakého místa se půjde. U nás to je otázka, zda půjdeme na Finsko či Ameriku. Nedá se z nich vybírat, každý zápas je jiný a každý soupeř je jiný," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Vladimír Růžička s tím, že zápas vypustit nelze.

Čeští hokejisté momentálně okupují čtvrtou pozici v tabulce, v případě výhry nad Slovenskem se ještě mohou posunout.

"Musíme být aktivní, forčekovat, udržet se hodně na puku a zlepšit koncovku. Myslím si, že máme hodně šancí, ale nedáváme moc gólů. Výsledek tipuji pro nás 3:1," dodal pro ŽivotvČesku.cz Vladimír Růžička.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.