Vlaďka Erbová se stárnutí nebojí. Prozradila, co má podle ní největší vliv na ženskou krásu

Modelka Vlaďka Erbová
Modelka Vlaďka Erbová
Foto: Nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 4. 2021

Modelka Vlaďka Erbová (39) v červenci oslaví 40. narozeniny, přesto vypadá stále neuvěřitelně dobře a náznaky stárnutí by na jejích fotografiích člověk těžko pohledal. Přiznává ovšem, že nedělá nic speciálního kromě používání vhodné kosmetiky a pohybu, který si naordinovala poté, co přibrala během lockdownu. Podle modelky je hlavním receptem na krásu dobrý vnitřní pocit. "Každý člověk má své charisma a vytváří ho energií, kterou vyzařuje," řekla pro ŽivotvČesku.cz Vlaďka Erbová.

Kulaté narozeniny jsou v životech žen často obávanými milníky. Dvacátnice se nechtějí stát třicátnicemi a tak řetězec pokračuje. Modelka Vlaďka Erbová bude v červenci slavit 40 let na tomto světě, z věku se ale nehroutí a myslí si, že právě dobrý vnitřní pocit je jejím receptem proti stárnutí. Nic výjimečného totiž pro udržení mladistvého vzhledu nedělá.

"Já nedělám nic, nikdy jsem nedělala nic, vlastně jsem si ani nepřipouštěla věk. Teď, jak se mi blíží těch 40, tak mi to velmi často připomínají kamarádky, proto přišlo uvědomění. Do toho rána, když se člověk probudí a vidí, že i tělo reaguje trochu jinak, je to přirozené stárnutí, které mi nějak nedocházelo. Když byl první lockdown, nabrala jsem nějakých 8 kilogramů. Vrátila jsem se do nějakého systému, jím když mám možnost a začala jsem se trochu pohybovat, což v mém životě nebylo zařazené. Do toho jsem s dětmi, což je docela náročné, když se to pospojuje. Když je člověk každý den v zápřahu, tak nejde nějak extrémně přibrat, ani s těmi radostmi s dětmi nestárne," řekla Vlaďka Erbová pro ŽivotvČesku.cz.

Žádné plastiky u Erbové nepřipadají v úvahu. Používá běžnou kosmetiku a myslí na příjemné věci. "Snažím se být pozitivní a nedělám nic zásadního. Používám kosmetiku určenou k mému věku, dávám pozor na odličování a na to, co na svůj obličej dávám, to je asi to jediné. Stárnu jako všechny ostatní ženy," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz sympatická modelka.

Vlaďce bude 40 v červenci, už nyní si to ale uvědomuje. "Mně to nedocházelo do doby, dokud se kamarádky nezačaly ptát, jestli budeme slavit mých 40. Pak se i moje babička, které je 90 let, divila, že mi je už 40. Všichni jsou ve větším údivu než já, což mě trochu rozhodilo, protože si musím připomínat, že ten věk se nezmění. Je ale otázka, jak to člověk přijme. Dnes se dá stárnout s grácií. Já jsem máma, to je pro mě alfa a od té doby, co jsem máma, jsem se do mladých slečen už nikdy nestylizovala. Jsem sama se sebou spokojená, nerouhám se a jsem ráda, že věci jsou takové, jaké jsou, že mě tělo nebolí," popsala Erbová pro ŽivotvČesku.cz, proč ji věk netrápí.

Podle modelky si lze v každém věku něco užívat. "Každé období ženy má svá pro a proti, ale moje vyzrálost je to, co si teď nejvíc užívám. Když se každá žena cítí dobře a spokojeně, tak to z ní vyzařuje a je pak jedno, kolik jí je a jak vypadá, protože výraz a energie, to co z té ženy jde, je to, co někoho zaujme. U mě nikdy nešlo o krásu jako takovou, jsem hodně specifická, u mě jde o výraz, ne o dispozici nebo centimetry. Prožívám skvělé období a pamatuji si, že mi to mamka říkala, že přijde dozrání a já jsem k tomu došla. Teď mě ujišťuje, že i následujících 10 let bude fajn. Neumím si představit, že bych ve svém životě něco změnila, všechno mě baví, jak je," řekla pro ŽivotvČesku.cz optimisticky smýšlející Vlaďka Erbová.

Na vzhledu a působení na okolí hraje podle Vlaďky Erbové velkou roli to, jak se člověk cítí. "Všechno je o pocitu, když se bude člověk cítit špatně, bude to vidět. Také mám spoustu nedostatků, ale je potřeba se smířit s tím, že to tak je. Také mám kila navíc, nové vrásky, děje se to, ale nehroutím se z toho. Že bych si potřebovala jít lehnout na plastickou chirurgii, to taky ne. Cítit se dobře je nejdůležitější, jde o obyčejné věci, které si spousta lidí neuvědomuje. Každý člověk má své charisma a vytváří ho energií, kterou vyzařuje," doplnila pro ŽivotvČesku.cz krásná modelka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.