Vládní opatření ho nechávají v klidu. Nedá se s tím nic dělat, říká herec Jiří Bartoška

Herec Jiří Bartoška
Herec Jiří Bartoška
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 10. 2020

Charismatický Jiří Bartoška (73) stejně jako většina herců nemá radost z vládních opatření, která mají za cíl snížit počet pozitivních případů v souvislosti s koronavirovou epidemií v Česku. Přesto je plně respektuje. "Nedá se s tím nic dělat," řekl pro ŽivotvČesku.cz legendární herec.

Někteří z umělců jsou omezeni ve své činnosti a přicházejí o práci. Přesto druhá stránka věci v souvislosti s opatřeními je, že zdraví lidí je na prvním místě. "Pravidla a omezení jsou dané zákonem a s tím se nedá nic dělat," řekl Jiří Bartoška pro ŽivotvČesku.cz jak zavedení restrikcí vnímá.

Zatím se ho ale nedotkla přímo. V současnosti totiž natáčí snímek pod režisérskou taktovkou Petra Kolečka. V nové roli se Jiří Bartoška převtělil do lékaře, který žije dva životy.

"Dotáčím film Božský dědeček, což je momentálně moje práce, která mě zaměstnává naplno. Je to práce, je to natáčení, užívám si to," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Jiří Bartoška, co ho aktuálně nejvíce zaměstnává.

Paradoxem je, že po roli ve filmu Havel už nechtěl před kameru. Nakonec ale své rozhodnutí přehodnotil. A na roli ve snímku se scenáristou a režisérem Petrem Kolečkem kývl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.