Vlak do Varů měl čekat, ale nečekal. Pravděpodobná příčina nehody je selhání lidského faktoru

Nehoda si vyžádala lidské životy.
Nehoda si vyžádala lidské životy.
Foto: Twitter Jiří Svoboda
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 7. 2020

Drážní inspekce ve středu ráno zveřejnila informace k tragické srážce osobních vlaků. Z nich se dá usoudit, kdo s největší pravděpodobností tragédii zavinil.

"Novou informací je například to, že jeden z nabouraných vlaků jel po trati rychlostí 47 kilometrů v hodině. Limit je v tomto místě o tři kilometry v hodině vyšší, takže rychlost překročena nebyla," řekl na dotaz TN.cz před středeční devátou hodinou ráno mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Inspektoři si zároveň vyslechli komunikaci strojvedoucích obou souprav a dispečerem. "Ze záznamu komunikace vyplynulo, že strojvedoucí jedoucí směrem do Karlových Varů nevyčkal na křižování v Perninku a vyjel na trať," popsal Drápal.

Nicméně dodal, že vyšetřování nehody rozhodně nekončí. Strojvedoucí, kterého muži zákona krátce po nehodě zadrželi, zatím obviněn nebyl. Kriminalisté incident vyšetřují s podezřením na obecné ohrožení z nedbalosti. Dva lidé při nehodě zemřeli a přes dvacet dalších se zranilo. Škoda se odhaduje okolo 20 milionů korun.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.