Vlak do Varů měl čekat, ale nečekal. Pravděpodobná příčina nehody je selhání lidského faktoru

Nehoda si vyžádala lidské životy.
Nehoda si vyžádala lidské životy.
Foto: Twitter Jiří Svoboda
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 7. 2020

Drážní inspekce ve středu ráno zveřejnila informace k tragické srážce osobních vlaků. Z nich se dá usoudit, kdo s největší pravděpodobností tragédii zavinil.

"Novou informací je například to, že jeden z nabouraných vlaků jel po trati rychlostí 47 kilometrů v hodině. Limit je v tomto místě o tři kilometry v hodině vyšší, takže rychlost překročena nebyla," řekl na dotaz TN.cz před středeční devátou hodinou ráno mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Inspektoři si zároveň vyslechli komunikaci strojvedoucích obou souprav a dispečerem. "Ze záznamu komunikace vyplynulo, že strojvedoucí jedoucí směrem do Karlových Varů nevyčkal na křižování v Perninku a vyjel na trať," popsal Drápal.

Nicméně dodal, že vyšetřování nehody rozhodně nekončí. Strojvedoucí, kterého muži zákona krátce po nehodě zadrželi, zatím obviněn nebyl. Kriminalisté incident vyšetřují s podezřením na obecné ohrožení z nedbalosti. Dva lidé při nehodě zemřeli a přes dvacet dalších se zranilo. Škoda se odhaduje okolo 20 milionů korun.

Spisovatelka Radka Třeštíková (41) se kromě literárního talentu nedávno ukázala také jako ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.