Volný styl ve Sněmovně očima bojovníka MMA. Byli na něj tři, ale borec se zvládl prosadit, říká Patrik Kincl

Patrik Kincl
Patrik Kincl
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 1. 2021

Poslanecká sněmovna a velká část veřejnosti řeší morální a politické dopady strkanice, kterou před televizními kamerami předvedli Lubomír Volný a Tomáš Hanzel. Šarvátka, pro kterou se možná vžije pojmenování »Bitva o mikrofon«, neunikla ani zápasníkovi MMA Patriku Kinclovi (31). "Byli na něj tři, ale on se zvládl prosadit. Ten chlap si zaslouží pás pro šampiona Sněmovny," uvedl Patrik Kincl pro ŽivotvČesku.cz a zhodnotil bitku očima odborníka.

Když ti vypnou mikrofon, tak nech promluvit své pěsti. Tímto heslem se ve čtvrtek řídil v Poslanecké sněmovně nezařazený poslanec Lubomír Volný a ukázal, že za svými názory si stojí, i když je třeba vyhrnout rukávy.

"Já jsem tělocvikář. Já jsem učitel na základní škole, takže mám černý dan v přežití na základce," prozradil pro ŽivotvČesku.cz poslanec, když dostal otázku, zda má za sebou nějaký bojový výcvik. Lubomír Volný nyní bude šarvátku vysvětlovat také policistům, kteří mají podezření, že šlo o trestný čin výtržnictví.

Pokud by Lubomír Volný musel ze Sněmovny odejít, mohl by se prosadit ve filmech, kde se pro nějakou tu facku nechodí daleko. A pokud by pan poslanec pořádně vyladil fyzičku, mohl by obstát i v ringu.

"Jestli už je to na MMA? No, to nevím. Ale vidím tady potenciál na filmy se Steven Seagalem, to je prostě klasická seagalovka. Byli na něj tři, ale ten borec měl názor a dokázal si ho prosadit proti přesile," řekl pro ŽivotvČesku.cz jeden z nejuznávanějších zápasníků MMA Patrik Kincl. Hodně se mu líbilo, že Lubomír Volný při boji použil celé tělo a také zkusil nasadit chvat, pro který se možná ujme termín »sekyrka«.

"Líbilo se mi to vycuknutí, taková ta sekyrka, jak se chtěl ohnat. A musím říct, že i práce celým tělem byla dobře zvládnutá. Jak použil na odstrkávání zadek, to bylo dobré," dodal pro ŽivotvČesku.cz Patrik Kincl s tím, že Lubomír Volný si zaslouží pás pro šampiona Sněmovny.

Patrik Kincl a s ním i fanoušci české MMA nyní budou sledovat, zda ostravský tělocvikář přidá ve sněmovním ringu další zářez. Spíše to ale vypadá, že Lubomíra Volného nyní čeká složitý boj před imunitním a mandátovým výborem, který věc bude posuzovat v úterý. V současnosti také případ řeší policie pro podezření z výtržnictví. 

"Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z výtržnictví," uvedl pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.