Reklama:

Volodymyr Zelenskyj se na pohřeb královny Alžběty II. nedostaví. Její památku přiletí uctít jeho manželka, on bude dál bojovat

Olena Zelenská a manžel Volodymyr
Olena Zelenská a manžel Volodymyr
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 9. 2022

Británie truchlí po úmrtí královny Alžběty II., která zemřela před týdnem ve čtvrtek ve věku 96 let po sedmi desetiletích na trůnu. V pondělí se bude konat její pohřeb a pozvání na něj dostala řada významných světových státníků. S díky ho musel odmítnout ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (44), který se rozhodl zůstat na Ukrajině a bránit svou vlast. Do Velké Británie ale podle deníku The Sun pojede jeho manželka.

Reklama:

 

Olena Zelenská (44) je po celou dobu války na Ukrajině manželovi velkou oporou. Nejinak tomu bude v pondělí, kdy bude Ukrajinu a jejího prezidenta reprezentovat na pohřbu královny Alžběty II., kam se Volodymyr Zelenskyj rozhodl nedostavit. Chce zůstat ve své vlasti, kde chce nadále bránit území před ruskými okupanty.

Reklama:

Světoví státní představitelé začnou do Velké Británie přijíždět v průběhu pátku a víkendu. Stejně tak Olena Zelenská, jejíž přílet je očekávaný s největší pravděpodobností v neděli. Vladimiru Putinovi (69) byl naopak přílet zakázán.

"Přítomnost Oleny Zelenské je dalším znakem světové podpory Ukrajině, zatímco Rusko je izolované. Británie patří k nejoddanějším spojencům Ukrajiny a přílet první dámy na pohřeb královny je důkazem přátelství a vzájemného respektu," řekl zdroj deníku The Sun.

Královna Alžběta II. zemřela před týdnem ve čtvrtek ve Skotsku na zámku Balmoral. Na její pohřeb přiletí okolo 500 státníků z celého světa, může tak jít o největší setkání státníků v historii. Do pondělí se příznivci mohou přijít poklonit ke královnině rakvi do Westminsterského paláce.

 

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: