Vosa zabila hvězdu českého filmu. Herečka z filmu Černá punčocha podlehla reakci po bodnutí. Promluvil Jiří Krampol

Herec Jiří Krampol
Herec Jiří Krampol
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 7. 2021

Někdejší úspěšná modelka a herečka Sylva Žáčková (†56) zemřela poněkud nečekaným způsobem. A to po bodnutí hmyzu - konkrétně vosy. Umělkyně z krimi snímku s názvem Černá punčocha netušila, že je alergická a reakce po bodnutí měla tragické následky. "Pamatuji si na ni z mládí z dabingu. Byla to krásná holka a vím, že ji zabila vosa, je to velmi smutné," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Krampol (83).

O tom, co se přesně stalo, promluvila Marta Krampolová (60), třetí manželka Jiřího Krampola. "Píchla ji vosa, prý ji měla v pití. Sylva nevěděla, že je na bodnutí alergická. Měla těžkou reakci, kterou i přes rychlou pomoc bohužel nepřežila," upřesnila pro deník Aha! podnikatelka.

Hudební svět se ponořil do hlubokého smutku. Ve věku 73 let zemřel muzikant František Nedvěd. Jeho syn Vojta (44) promluvil o posledních dnech svého otce, který byl týden hospitalizovaný, protože se mu vrátila zákeřná rakovina. "Vzalo to neskutečný obrat," řekl pro ŽivotvČesku.cz syn legendy české hudební scény.

Půvabnou herečku si v roce 1979 vybral pro film Start režisér Petr Tuček (†51). Mimo jiné si Sylva Žáčková, kterou si lidé také pamatují jako manekýnku, zahrála ještě v kriminálním filmu Černá punčocha, jehož děj se odehrává v modelingu. "Zasáhlo mě to. Vždy když odejde nějaký člověk, kterého jsem znal, je to smutné," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Krampol.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.