Vrásky přibyly ale forma zůstala. Jean-Claude van Damme ani jako šedesátník nepolevuje

Herec Jean Claude Van Damme
Herec Jean Claude Van Damme
Foto: Showpix.cz

Belgický akční herec Jean-Claude van Damme (60) ani s přibývajícími roky neztrácí na formě a pružnosti. Ačkoliv v porovnání s jeho staršími filmy, jako jsou například Černý orel, Smrtící zatykač nebo Univerzální voják má dnes pár vrásek navíc, kondici má stále stejně obdivuhodnou. Prozradil, co je jeho recept.

Jean-Claude van Damme patří mezi legendární akční herce, kteří prosluli svou znalostí bojových umění a kondicí. V 60 letech na důchod ani zdaleka nepomýšlí a naopak na sobě stále pracuje, aby nevyšel z formy.

Akční hrdina chodí stále do posilovny a pouze jeden den v týdnu si dává pauzu. "Když přijde bolest svalů, druhý den cvičím přesně to, co mě bolelo. To pomáhá nejlépe. Důležitá je pravidelnost cvičení, tělo si zvykne a všechno jde pak snáz," řekl van Damme v rozhovoru pro magazín GQ.

Ještě podstatnější než cvičení je pro Jean Claudea strava, s tou si ale dle svých slov po letech zkušeností nemusí lámat hlavu a nestárne proto, že si vybírá, co jí. "Byl jsem na celé řadě diet a výživě už rozumím. Jím to, o co si mé tělo řekne, cítím jeho potřeby. Jeden týden mě například moje tělo nenechalo jíst vajíčka, další týden už jsem si je dával k snídani," uvedl stále dobře stavěný herec.

Van Damme nemá příliš v lásce maso a ryby, nejdůležitější je pro něj zelenina. "Maso v mém jídelníčku určitě nedominuje, jím hodně saláty a různé druhy těstovin. Skrz rybí tuk a zeleninu do sebe dostávám Omega-3, to je podstatná součást stravy," prozradil Jean-Claude o svých návycích.

Jean-Claude van Damme má jasně daný stravovací režim, který neporušuje. "Jím šestkrát až sedmkrát denně po malých porcích. Moje rada zní, abyste startovali ráno bobulemi, obsahují antioxidanty. A loupejte si zeleninu. I rajčata. Slupky neobsahují nic dobrého, to je důvod, proč je naše babičky a dědečkové loupali," poradil svým příznivcům herec a šampion bojových umění.

Šampion bojových umění Jean-Claude van Damme (60) je otcem 3 dětí, z nich jedno je dívka. ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.