Video: Vstup do UFC na jedničku. Procházka »sestřelil« Švýcara tvrdým K.O. ve druhém kole

Procházka poslal soupeře do říše snů.
Procházka poslal soupeře do říše snů.
Foto: UFC
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 7. 2020

MMA zápasník Jiří Procházka zvládl svoji premiéru v UFC famózně. Stačilo 49 sekund druhého kola a o vítězi bylo jasno. Český samuraj ukončil zápas s Volkanem Oezdemirem pravým hákem, když mu zasadil K.O. Vstup mezi elitu na galavečeru UFC 251 v Abú Zabí splnil absolutně skvěle.

Procházkova bilance je obdivuhodná. Do zápasu se Švýcarem vstupoval se šňůrou deseti výher. Naposledy prohrál v roce 2015, když ho porazil v japonské organizaci Rizin FF Mahammed Lawal. 

Český zápasník předvedl svůj klasický nečitelný styl. Hodně pohybu, sem tam risk, ale závěr, na který jsme u něho zvyklý.

Zároveň od soupeře snesl několik tvrdých úderů. Švýcar trefoval, měl v úvodním kole dvakrát více úderů, ale žádný nebyl pro Procházku ukončovacím.

Brněnský bojovník ukázal naopak světu, že v UFC si chce splnit další svůj sen.

Procházka je pátým českým MMA zápasníkem, který se na půdě nejprestižnější světové organizace UFC představil. V minulosti v ní působili Karlos Vémola, Viktor Pešta, Lucie Pudilová. Stejně jako Procházka má platnou smlouvu David Dvořák, který si v březnu připsal premiérovou výhru. Aktuálně v UFC působí i Uzbek Machmud Muradov, který do klece nastupuje s českou vlajkou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.