Výbuch hokejových emocí. Češi jsou krok od zlata. Komentář Vladimíra Růžičky

Česká hokejová reprezentace
Česká hokejová reprezentace
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2024

Komentář: Je to tam. Chybí už jen krůček, aby si česká reprezentace došla pro zlatý triumf na domácím mistrovství světa. V semifinále totiž svěřenci Radima Rulíka »rozstříleli« celek Švédska 7:3. Koná se hokejová senzace. Pro ŽivotvČesku.cz souboj, který vyvolal hokejovou euforii, okomentoval bývalý hokejový útočník a trenér Vladimír Růžička.

Český nároďák si po dlouhých čtrnácti letech zahraje finále MS. Duel o zlato se strhne v neděli od 20:20 hodin. Předcházel tomu ale neuvěřitelný zápas, kdy Češi sedmi góly proti »třem korunkám« předvedli, že si věří a že mají chuť vítězit.

"Kluci podávají parádní výkony. K tomu, aby tým byl úspěšný, tak musí mít vynikajícího gólmana. A toho máme. O gólmanech to je hodně, ale je vidět, že kluci jsou semknutí, věří si. A naprosto klíčové je, že nám to tam padá, bez toho by to nešlo," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz Vladimír Růžička, který moc dobře ví, že bez střeleckého štěstí to zkrátka nejde.

"Hráli jsme se Švédy velice dobře a tým je soudržný, má velké srdce. Není to o jednotlivcích, je to o celku. A to, co předvádíme, je radost," doplnil pro ŽivotvČesku.cz Růžička, který jako kapitán dovedl český tým k vítězství na legendárním olympijském turnaji v roce 1998 v Naganu.

Redakce ŽivotvČesku.cz se někdejší hokejové legendy dotázala na názor ohledně rozhodčích. Objevilo se totiž v česko-švédské bitvě pár kontroverzních momentů, které sudí mohli posuzovat jinak.

"Myslím si, že když se budeme bavit o rozhodčích, tak vím jedno. Všechny neúspěšné týmy budou nadávat na rozhodčí. To tak je. Je to pokaždé stejné (směje se). Realita je ale taková, že ta hra je rychlá, sem tam se tak prostě nedokonalost objeví, i když si to nikdo nepřeje. Takový ale život je," dodal pro ŽivotvČesku.cz velice dobře naladěný Vladimír Růžička.

Český celek může jít do nedělního finálového klání v relativní pohodě - jisté je totiž jedno. A to, že už v tuto chvíli má medaili.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.