Výhled počasí den po dni: Krupobití, vydatné deště a bouřky nepoleví ani v dalším týdnu

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2024

Nestabilní počasí má zelenou i v následujících dnech. "Očekáváme četné přeháňky a místy bouřky. Ty budou doprovázené přívalovým deštěm a vzhledem k nasycenosti půdy vodou, zejména pak na západě území, opět hrozí rozvodnění menších toků. Vyloučené nejsou ani kroupy a zesílení větru. Nejvyšší odpolední teploty se budou šplhat k letním teplotám, ale při nevlídném počasí půjde teplota rychle dolů," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V sobotu a v neděli očekáváme hodně podobný scénář - bude zpočátku oblačno až polojasno, během odpoledne další přibývání oblačnosti, na většině území přeháňky a místy bouřky. Ranní teploty 14 až 9 °C. Denní teploty 19 až 23 °C, v neděli až 25 °C, uvedla to Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Výhled počasí na další týden

V pondělí bude oblačno až polojasno, místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 20 až 25 °C.

V úterý lze očekávat oblačno až polojasno, místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

Ve středu si počasí nachystá oblačno až polojasno, místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

"Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 20 až 24 °C. A následně v pátek očekáváme oblačno až zataženo, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 20 až 24 °C," doplnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Předpověď počasí na víkend

V sobotu bude oblačno až zataženo, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 20 až 24 °C. "V neděli si počasí připraví podobný scénář - oblačno, místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 20 až 24 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.