Výhled počasí den po dni: V druhé polovině týdne mírně klesnou teploty, o slovo se přihlásí bouřky

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 5. 2024

Počátek nového týdne přinese příjemné počasí a přeháňky a bouřky se budou vyskytovat pouze ojediněle. To se ale změní. "Od čtvrtka bude na většině území už pršet a místy se o slovo přihlásí bouřky. Teploty ale i přes velkou oblačnost výrazněji klesat nebudou, mírně však spadnou," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová a vypracovala výhled na celý týden den po dni.

V pondělí bude jasno až polojasno, během dne na jihozápadě území až oblačno a tam místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

Podobný scénář jako první den nového týdne bude možné pozorovat i v úterý - bude jasno až polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 20 až 24 °C

"Ve středu zpočátku dne jasno až polojasno, postupně až oblačno a místy déšť nebo přeháňky a bouřky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 19 až 23 °C. Větrno – nárazy větru až 55 km/h," upřesnila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že výraznější změnu v počasí bude možné pozorovat už následující den.

Ve čtvrtek lze od počasí očekávat oblačno až zataženo, postupně na většině území déšť nebo přeháňky a místy bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 17 až 21 °C. Větrno – nárazy větru až 55 km/h.

V pátek si počasí nachystá zataženo, déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 15 až 19 °C. Větrno – nárazy větru až 55 km/h.

Počasí o víkendu

V sobotu bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 15 až 19 °C. "A v neděli bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 16 až 20 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.