Výhled počasí do konce týdne: Sněžení se rozšíří z hor i do středních poloh

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 15. 11. 2023

Letošní listopad je bohatý na srážky, střídá se vliv teplejšího a chladného vzduchu, objevují se ale i větrné dny. "Zatímco ve středu a ve čtvrtek se bude sněžení vyskytovat pouze na vrcholcích hor, v pátek se bude během dne hranice sněžení snižovat – sněhové vločky očekáváme už od cca 400 metrů nad mořem. Sněhové vločky by tam letos poprvé mohly přinést komplikace na silnice i mimo horské oblasti," vylíčila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že výrazný nárůst teplot vzduchu přinese až neděle.

Středa bude bohatá na srážky a zejména zpočátku dne větrná. "Převládat bude velká oblačnost, tedy oblačno až zataženo, na většině území s přeháňkami, na vrcholcích hor postupně i sněhovými. Den bude teplotně výrazně nadprůměrný, odpolední teploty na teploměru ukáží 7 až 11 °C, pocitovou teplotu ale bude snižovat čerstvý západní až jihozápadní vítr s nárazy kolem 50 km/h, slábnout bude večer," upřesnila předpověď pro dnešní den odbornice přes počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, zejména na severu území místy déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor sněhové. Ranní teploty 6 až 2 °C.  Denní teploty 7 až 11 °C.

pátek je možné se připravit na oblačno až zataženo, déšť nebo přeháňky, na horách sněžení, během večera srážky smíšené nebo sněhové od středních poloh. Ranní teploty 5 až 0 °C.  Denní teploty 4 až 8 °C, na jihovýchodě až 10 °C, během odpoledne od západu ochlazování.

V sobotu bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, od středních poloh déšť se sněhem nebo sněžení. Ranní teploty 3 až -2 °C.  Denní teploty 3 až 7 °C.

V neděli lze očekávat oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na horách zpočátku ještě i sněžení. Ranní teploty 3 až -2 °C.  Denní teploty 8 až 12 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.