Výhled počasí na listopad: Teplotně bude nadprůměrný, slunce si užijeme jen 49 hodin, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 10. 2020

Listopad je měsíc typický svým proměnlivým počasím. A to ať jde o častou mlhavost, oblačnost, ale i sněžením a chladnějším vzduchem, proudícím od severu. Zároveň už se v listopadu objevují první ranní mrazíky. "Letos bude teplotně nadprůměrný," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

A na co se tedy můžeme připravit? "Listopad bude teplotně nadprůměrný. A je to měsíc, který přináší nejméně slunečného světla z celého roku, a to v průměru jen 49 hodin. A to i tentokrát potvrzuji, že na slunce bude velmi chudý. Ale zase nám to vynahradí teploty, protože bude po této stránce nadprůměrný," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Začátek listopadového týdne se bude v odpoledních maximech držet na hodnotách okolo 17 stupňů Celsia. Od poloviny nového týdne se mírně ochladí, ale bude méně oblačnosti a srážek. Dostaneme se do inverze. Sníh nečekejme.

"Pokud jde o sníh, tak v nížinách by být neměl, ale držet by se neměl ani na horách. Takže spíše nás čeká velká oblačnost a příznivé teploty," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že budeme na horách rádi za pár sněhových vloček, a to v období okolo svátku svatého Martina.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.