Výroky o zdravotním stavu Anny Slováčkové překročil hranici, řekl Benda z ODS o jednání starosty Novotného. Ten zareagoval

Pavel Novotný
Pavel Novotný
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 5. 2024

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný podle předsedy poslaneckého klubu ODS Marka Bendy překročil hranice, které by se překračovat neměly, uvedl to v souvislosti s nedávnou kauzou, kdy se mimo jiné komunální politik vyjádřil nevhodně o zdravotním stavu dcery hudebníka Felixe Slováčka. Benda svou kritiku vyřkl v pořadu Partie na CNN Prima News. Pro ŽivotvČesku.cz k tématu uvedl dříve opoziční poslanec Karel Havlíček (ANO), že pohár ohledně jednání Novotného přetekl.

Na celou událost je potřeba pohlížet tak, jak se udála. Vše totiž začalo kvůli fotografii, na které hudebník pózuje mimo jiné s lídryní komunistů Kateřinou Konečnou. Novotný ho za to vulgárně označil »de*ilem« a dále se nevhodně vyjádřil ohledně zdravotního stavu jeho dcery Anny Julie Slováčkové.

Na to zareagoval Karel Havlíček na platformě Instagram, kde mimo jiné vyzýval premiéra Fialu, aby zvážil setrvání řeporyjského starosty v řadách ODS, následně sdílel snímek, na němž je lídr ODS se svým stranickým podřízeným Novotným. K tomu jako dobrovolný zastánce hudebníka a jeho dcery - tedy z vlastní iniciativy - uvedl: "Dutá hlava, malý pin*our. Hádejte, kdo to je? Nápověda: hraje si na politika a kamarádí se s ním například premiér Fiala nebo Danuše Nerudová," napsal a dále Novotného označil za zvířátko.

Reakce Novotného přišla záhy - redakce ŽivotvČesku.cz o tom psala v předchozím článku. "Při erekci 14 cm, to jest 2 POD EU průměrem. Mám ho tlustého, prý super na poševní stěny. To cituji jednu z žen svého života. Havlíček mé pé*o neviděl. Nejsem gay, možná si mě spletl s jiným partnerem, nevím. Na jeho úroveň neklesnu, byť vím, že ve sprše je vedle mě mrzák," napsal na sociální platformě X.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila následně Havlíčka. "Pohár už přetekl. Nehodlám už ani minutu dělat korektní politiku proti takové rétorice. Tady nestačí jen říct, že to odsuzuji, a zbaběle utéct. Tady se z toho jednoznačně musí vyvodit důsledky. A tímto žádám šéfa ODS a premiéra Petra Fialu, aby se od takového člověka kategoricky distancoval a zajistil to, že už nebude v žádných funkcích pod značkou ODS," řekl lídr stínové vlády, který se k osobě Novotného vrátil ve čtvrtek ve Sněmovně, kde mimo jiné provokativně citoval řadu jeho kontroverzních výroků.

A ani to starosta Novotný nenechal bez reakce. Svůj úřad vyzdobil erotickou pomůckou a na ni vylepil tvář Havlíčka. Snímek, jak to u něj v kanceláři vypadá, sdílel následně na platformě X.

Nyní se k jednání Novotného vyjádřil v televizní debatě stranický kolega Benda. "Podle mého názoru Pavel Novotný překročil hranice, které jsou v politice nastaveny," uvedl v rámci dotazu moderátorky, zda to, co komunální politik udělal, je na vyloučení z ODS.

Benda také na druhou stranu uvedl, že slovník opozice je podle něj destruktivní, a to zejména pokud jde především o Andreje Babiše a Tomia Okamuru.

Novotný se v neděli k věci, patrně v reakci na slova Bendy, vyjádřil - jak jinak než »ve svém velkém stylu«. "23 let manželství. Krize byly. Jestli mě teď vyhodí, nebudu do strany kopat. Na to mám Petra a tu stranu moc rád. Je to akce Zahradila a téhle z***ské kliky, sám jsem jim nahrál, půjdu s hlavou vztyčenou. A bez vulgarit," uvedl na svém profilu na síti X.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.