Vysekané břišáky a božské tělo. Bývalý model má v 55 letech odpuzující rituál, o němž tvrdí, že ho dělá mladým a krásným

Troy Casey
Troy Casey
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 1. 2022

Jeho vrstevníci by mu mohli závidět. Pětapadesátiletý Troy Casey se v minulosti živil modelingem a pracoval pro slavné světové značky. Ale i po padesátce si udržuje vypracované tělo a zůstává v kondici. Jeho »elixír života« by však hodně lidí odradil, přesto, že podle jeho zkušeností funguje přímo fantasticky a nic nestojí. Za mladistvý vzhled prý vděčí každodennímu popíjení vlastní moči.

Někdo využije zázračných metod plastické chirurgie, cvičí nebo si hlídá jídelníček. Troy Casey byl v 80. a 90. letech úspěšný v modelingové branži a pracoval pro věhlasná jména, mezi nimiž byla například italská módní značka Versace. V roce 2008 se rozhodl vyzkoušet popíjení vlastní moči. Dokonce vyzkoušel sedmidenní půst, při němž vodu nahradil právě močí.

"Když jsem ve dvaceti letech začal s modelingem, žil jsem si na vysoké noze. Užíval jsem si v Miláně, New Yorku nebo Londýně a nestaral jsem se o sebe. Výsledkem bylo to, že jsem začal mít problémy s nadýmáním a zadržoval jsem v obličeji a v těle přebytečnou vodu. Někdy jsem byl tak oteklý, že mi modelingoví agenti řekli, abych ten den nechodil fotit pro Vogue nebo pro Armaniho. Začalo to ovlivňovat můj život, takže jsem začal číst knihy o výživě a věcech jako je bylinná medicína, půst a konzumace »skutečného« (ne průmyslově zpracovaného, pozn. red.) jídla, abych to změnil. Zanedlouho se ukázaly výsledky, když jsem se pak podíval do zrcadla. Zaujaly mě přírodní a starověké léčebné metody," promluvil bývalý model o tom, co ho vedlo k životné změně, jak uvedl deník Daily Mail.

Zakladatelem moderní urinoterapie je John Amstrong. Působení tzv. uriny má mít pro organismus blahodárné účinky – existuje šance na vyléčení především chronických onemocnění jako jsou ekzémy, lupénka, cukrovka, vysoký tlak nebo ateroskleróza. Moč by pak měla být nejcennější po ránu, ideálně mezi 3. a 4. hodinou ranní. Metod urinoterapie je hned několik a je nutné rozlišovat, zda ji praktikuje zdravý člověk, nebo naopak nemocný, jak uvádí k tématu poněkud odpuzující lidové metody kniha s názvem Urinoterapie od Jiřího Cingroše.

"Každé ráno popíjím svoji moč. Nebylo to tak zlé jako bariéra, kterou jsem měl vůči tomu v hlavě. Ten pocit je elektrizující," popsal Troy Casey kuriózní zážitek, píše deník New York Post. Ale muž nezůstal pouze u samotného pití, snaží se využít i další způsoby ozdravných procesů, u nichž je hlavní ingrediencí právě biologická tekutina (pokud je v pořádku, neměla by obsahovat krev, cukr nebo bílkoviny, které bývají projevem zdravotních problémů). Moč jsem kultivoval a po dobu dvou týdnů jsem ji fermentoval v uzavřené sklenici s víkem, než jsem ji použil do konečníku. Pro zdraví jsou močové klystýry účinné. Pročistilo mi to útroby, tehdy mě to pořádně propláchlo," připustil padesátník, který klame vzhledem. Ke skvělé figuře mu přirozeně pomáhá ale i cvičení a zdravý jídelníček, což podle něj násobí účinek »močové« terapie.

Urinoterapie je podle jeho slov prastará metoda, o které se příliš nemluví - z pochopitelných důvodů. Nicméně moč obsahuje vysoké množství důležitých látek. Právě tzv. urině vděčí prý za to, že si udržuje vypracovanou postavu a jeho věk by mu hádal někdo jen stěží, jak píše deník Daily Mail.

"Je mi 55 let a většina lidí se necítí tak, jako já, ani tak nevypadá. Nikdo nemůže popřít, že mám vyrýsované tělo a je to dáno tím, že miluju, když se cítím tak zdráv a praktikuju tyto přírodní léčebné metody. Lidé by měli být vyděšení z toho, že jedí blafy a užívají léky. Tak proč by se měli bát vyzkoušet vlastní moč," dodal Troy Casey, který nyní pracuje jako životní kouč, léčitel a na svém instagramovém profilu už má více než 122 000 sledujících.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.