Výstrahu kvůli bouřkám bude střídat ochlazení. Teploty klesnou na 18 °C, říká Dagmar Honsová. Uvedla, kde bude tepleji

Počasí - Ilustrační foto
Počasí – Ilustrační foto
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 8. 2021

Tropické dny vystřídalo několikastupňové ochlazení, které předznamenalo nadcházející podzim. Po víkendu se budou držet teploty nízko a od úterý budou dokonce ještě klesat. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu týkající se výskytu bouřek ještě během víkendu. "I když teploty nebudou tak vysoko, atmosféra bude mít energii k tvorbě bouřek. Začátkem nového týdne očekáváme ochlazení, teploty klesnou až na 18 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Meteorologové vydali výstrahu v souvislosti s bouřkami, které mají přejít přes území Česka od zítřejšího pravého poledne a mají trvat až do 23 hodin - jedná se o nízký stupeň nebezpečí. Bouřky budou přechodné, ale méně příjemnou zprávou je dlouhodobé ochlazení, které nastane už v pondělí.

"Hned na začátku nového pracovního týdne očekáváme příchod studené fronty. Od západu bude oblačno až zataženo – na většině území Česka s deštěm nebo s přeháňkami, místy s bouřkami. Navíc se bude ochlazovat, vypadá to, že v Čechách se budou teploty pohybovat mezi 20 až 25 °C. Na Moravě a ve Slezsku vystoupají teploty ještě ke 28 °C a pak už nás čeká opravdu charakter podzimního počasí," vyjádřila se Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že se v dalších dnech bude ještě více ochlazovat.

"V úterý bude oblačno s dešťovými přeháňkami, teploty v rozmezí 20 až 24 °C, pak to vypadá, že opět klesneme na nějakých 18 až 22 °C. Ke konci týdne očekáváme 19 až 23 °C. Poté už nepředpokládáme, že by se to mělo do konce letních prázdnin nějak výrazně »vybrat«. Pořád se bude střídat oblačno až polojasno, občasný déšť nebo přeháňky a teploty nebudou pravděpodobně šplhat ani k té »pětadvacítce«. Spíš budeme zůstávat pod letní hranicí," dodala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

"I když teploty nebudou tak vysoko, atmosféra bude mít ale energii k tvorbě bouřek. Přechod studené fronty a vzestupné teplé proudění to bude ještě podporovat. Bouřky si bohužel ještě užijeme," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.