Vytrvalý déšť a studený vítr ovlivní víkend. Meteoroložka popsala, kdy bude možné uskutečnit rychlou procházku

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 5. 2021

Studený a deštivý květen bude pokračovat i o víkendu. Pokud si lidé plánují práci na zahradě či krátkou procházku, je lepší se soustředit na dopolední hodiny, odpoledne bude pršet v sobotu i v neděli. "Víkend bude psát scénář, že v ranních a dopoledních hodinách bude oblačno až polojasno, pouze ojediněle se objeví přeháňky. Během odpoledních hodin ale bude přibývat oblačnosti," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Do konce měsíce května se Česká republika příjemných a slunečných dnů nedočká. Také víkend si nachystal deštivé počasí, pocitovou teplotu navíc bude srážet studený vítr.

"Trvalé srážky by měly během pátečního dopoledne začít ustávat, ale deštníky budeme potřebovat během celého víkendu. V sobotu odpoledne i v neděli odpoledne se bude občasný déšť nebo dešťové přeháňky vyskytovat na většině území České republiky. Víkend bude psát scénář, že v ranních a dopoledních hodinách bude oblačno až polojasno, pouze ojediněle se objeví přeháňky. Během odpoledních hodin ale bude přibývat oblačnosti a na většině území Česka čekáme déšť, ojediněle čekáme i bouřky. Bez bouřek se srážkové úhrny zastaví do 5 milimetrů, v bouřkách do 15 milimetrů. Tyto úhrny srážek už by neměly povodňovou situaci zhoršovat," řekla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že kdo chce být o víkendu aktivní v přírodě, měl by si oba dny přivstat a lenošit raději odpoledne, kdy to kvůli dešti na procházky opravdu nebude. Víkendové počasí bude také ovlivňovat nepříjemný vítr.

"V ranních minimech v sobotu i v neděli budou teploty mezi 8 až 4 stupni Celsia. V odpoledních maximech oba dva víkendové dny bude 14 až 18 stupňů Celsia. Celý víkend i v pondělí k nám bude proudit chladný a vlhčí vzduch od severozápadu. I v pondělí se bude tvořit hodně srážek a oblačnosti. Teploty na začátku týdne budou stoupat k 18 stupňům Celsia a bude zesilovat vítr, který negativně ovlivní naši pocitovou teplotu," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaký bude start do nového týdne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.