Z černovlásky svůdná blondýnka. Lidé na to nejsou zvyklí, od 14 let se barvím, říká o nové proměně Marie Růžičková

Marie Růžičková
Marie Růžičková
Foto: Se svolením Marie Růžičkové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2021

Někdo zůstává raději při zemi, jiný zase naopak miluje změny a extravaganci. Marie Růžičková (33), manželka hokejové legendy a trenéra týmu Litvínova Vladimíra Růžičky (58), už vyzkoušela řadu vlasových proměn. Tentokrát se ukázala v platinové blond a předvedla, že jí sluší snad cokoliv. "V současně době vlasy zesvětluju. Původně jsem vlastně blondýnka, jenom na to u mě lidé nejsou zvyklí. Od 14 let jsem se barvila načerno, ale mám v plánu se vrátit ke své původní barvě," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Nepochybně patří mezi velmi aktivní celebrity na sociálních sítích. Marie Růžičková jim doslova kraluje a přestavuje se v nejrůznějších vlasových kreacích. Ale tentokrát překvapila platinovou blond – vzbudila tak zvědavost, jestli skutečně podstoupila radikální změnu a z černé přešla do škály blond odstínů. Někteří spekulovali o tom, zda si třeba v rámci fotky nevzala paruku.

"Paruka to není (směje se). Na fotce to vypadá hodně platinově, což tak moc nemám. V současně době vlasy zesvětluju a stahujeme tmavou barvu, chtěla bych být jednou komplet blondýna. Teď to mám takové ombré, kdy mám hnědé vršky a zbytek je blond. Ale ještě mě čeká dlouhá cesta, protože moje vlasy docela trpí a mám před sebou ještě asi nějaké rezavé fáze, než se dostanu tam, kam chci. Původně jsem vlastně blondýnka, jenom na to u mě lidé nejsou zvyklí. Je to hodně dané tím, že mám vytetované obočí a nosím hodně výrazné řasy, proto vzbuzuju dojem, že jsem od přírody tmavovláska. Od 14 let jsem se barvila načerno, ale mám v plánu se vrátit ke své původní barvě. Svoji mám takovou plavou, ale ráda bych blond," svěřila se pro ŽivotvČesku.cz osudová žena hokejové hvězdy z Nagana, proč se rozhodla na konci roku ke změně.

Ta vyžaduje barvení vlasů v dlouhodobém procesu, protože jedině tak se dosáhne kýženého efektu »čisté« blond. Sama připouští, že světlé vlasy mají navíc jednu velmi zásadní výhodu. A to praktickou kvůli odrostům, což podle ní pochopí ženy, ale muži nebudou vědět, o čem je řeč. K jejímu rozhodnutí přispělo ještě pár dalších okolností, které si chce nechat pro sebe.

Vlasových experimentů má za sebou požehnaně, ale na každé proměně vidí něco pozitivního. "Paradoxně skoro všem, co jsem vyzkoušela, jsem se cítila době. Samozřejmě černá je černá, tu jsem měla na hlavě nejdéle. Hnědá také nebyla špatná, zrzavá se mi taky moc líbila, ale brzo mě přestala bavit. Pak jsem si nechala vytvořit červenou, ale ta se hrozně vymývala, všechno ušpinila a udržovat ji zářivou a stejnobarevnou bylo docela náročné. Ale jak jsem už říkala, moc bych si přála být blonďatá, jenom jde o zvyk. Celý obličej jsem měla přizpůsobený tmavší barvě, vytetované obočí a teď musím vše zesvětlovat. Už nechci chodit do solária tak, jak jsem chodívala, potřebuju mít i světlejší pleť," vyjádřila se Marie Růžičková pro ŽivotvČesku.cz.

Na otázku, zda si ji manžel bude muset jako modrookou blondýnku více hlídat, pak měla jasnou odpověď: "Manžel si mě určitě nemusí hlídat (směje se), protože miluju bezmezně jenom jeho. On mi bohatě stačí," dodala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.