Z extrému do extrému: Lidská Barbie Valeria Lukyanova touží po další proměně svého těla

Ukrajinská modelka Valerie Lukyanova
Ukrajinská modelka Valerie Lukyanova
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 11. 2020

Ukrajinská kráska Valeria Lukyanova (35) je známá modelka přezdívaná jako lidská Barbie. Ale zdá se, že jí postava panenky za dlouhé roky omrzela a tentokrát chce vyzkoušet opačný extrém.

Valeria neměla snové dětství. Rodiče Irina a Valery se jí snažili dopřát podle svých možností to nejlepší, a to i přesto, že rodina balancovala na pokraji chudoby. Už jako holčička snila o bohatství a dnech, kdy si konečně dopřeje vše, co by jen chtěla. Především otec jí chtěl dopřát, co jen mohl. Přibíral si další práce, aby zvládal Valerii zaplatit hračky – především panenky, které tak milovala. »Barbíny« obdivovala a vytvářela si vlastní fantazijní světy a příběhy. Tehdy se začala její pozornost zaměřovat také na krásu a dokonalost, kterou pro ni představovaly. 

Jako dospívající dívka začala vykazovat podivné chování, které zřejmě souviselo s hledáním vlastního »já«. Nebyla to posedlost růžovými oblečky a tunou líčidel, jak by se mohlo zdát. Valeria nacházela potěšení naopak v černých gotických modelech a chování s čarodějnickými tendencemi a láskou k ohni. Naštěstí tohle období překonala bez vážnější újmy. Snažila se být zase dívčí a dokonce zvítězila v soutěži krásy Miss Diamond Crown of the World 2008, kde porazila tři stovky svých konkurentek. A rázem byl o ni zájem, po kterém až chorobně toužila. Jenže ke spokojenosti s vlastním vzhledem měla ještě hodně daleko.

Tehdy přirozeně krásná blondýna začala intenzivně pracovat na tom, aby se přiblížila svému ideálu dokonalosti z dětství. Těžko se dá věřit jejím tvrzením, že podstoupila pouze jedinou plastickou operaci - zvětšení prsou. Valeria má totiž abnormálně štíhlou postavu se zachováním ženských křivek, které ještě zdůrazňují obzvlášť její vosí pas. Zbytek je prý výsledek cvičení a téměř dvouhodinové každodenní rutiny líčení. Perfektní stínování očí, aby vypadaly opravdu jako »mrkačky« od Mattela, konturování obličeje a dosažení alabastrové pleti jako by ji pouhý dotek mohl narušit. Roky v podobě živoucí panenky ji ale zřejmě omrzely, protože v současné době si našla nový cíl k dosažení. Touží si vypracovat pořádně svalnaté tělo, bicepsy a perfektně vyrýsované břicho. Asi se dá očekávat, že vzhledem k předchozímu životu jí pevná vůle nechybí. A tak je otázkou, jak to pojme. Zda tím »zdravějším« pohledem, nebo uvidíme dříve lidskou Barbie jako soutěžící v ženské kulturistice.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.