Z herečky Barbory Mottlové je realitní makléřka. Prozradila, proč s prodejem nemovitostí nehodlá skončit

Herečka Barbora Mottlová
Herečka Barbora Mottlová
Foto: Nextfoto.cz

Herečka Barbora Mottlová (34) nelenila a po vypuknutí epidemie koronaviru v Česku, kvůli které jsou už několik měsíců zavřená divadla, si našla novou práci. Nejprve pracovala v obchodě za kasou, dnes je realitní makléřkou. Do tohoto zaměstnání se ponořila, udělala si certifikaci a každý den se učí novým věcem. "Učím se nové řemeslo úplně od píky, dávám tomu co to dá, takže to určitě nepověsím na hřebík, jakmile se otevřou divadla," řekla pro ŽivotvČesku.cz Barbora Mottlová.

Herečku a zpěvačku Barboru Mottlovou lidé znají z televize i z prken, která znamenají svět. Ta jsou ale nyní uzavřená a proto v uměleckém směru nelze nic moc kromě natáčení dělat. "Teď je divadlo hodně passé, akorát si pročítám nějaké nové scénáře, co jsem dostala nabídky, ať už do divadla nebo filmu. Zatím z toho nic nepodnikám, protože přeci jen u divadel musí člověk počkat, až se to otevře, ne, že se to teď nazkouší a pak to bude půl roku stát, to by byla škoda," řekla Mottlová pro ŽivotvČesku.cz.

Barbora po vypuknutí koronavirové epidemie a uzavření divadel nelenila. Nejprve se vrhla na práci za kasou a dnes je realitní makléřkou. Až kultura znovu ožije, nemá v plánu ze dne na den v tomto zaměstnání skončit. "Učím se nové řemeslo úplně od píky, dávám tomu, co to dá, takže to určitě nepověsím na hřebík, jakmile se otevřou divadla. Budu pokračovat a budu se snažit obě profese kombinovat. Za kasu se asi nevrátím, byla to krásná zkušenost, ale je to hodně náročné. Ale člověk nikdy neví," uvedla pro ŽivotvČesku.cz herečka, jaké jsou její plány.

Herectví a obchod s nemovitostmi jsou dva zcela odlišné obory, Barbora schopností vykonávat obojí dokazuje, že má spoustu nadání. "Srovnávat makléřství s herectvím se nedá, je to jako srovnávat třeba židli s hruškou. Obojí jsou velká řemesla, nemůže to dělat neosvědčený člověk a žádá si to své, osobnost, energii. Záleží, co člověku víc sedne, herecká branže je dost rozdílná od toho byznys světa," popsala Barbora Mottlová pro ŽivotvČesku.cz, jak nesrovnatelné její práce jsou.

"Ze začátku jsem si trochu říkala, co tady dělám, ale pak jsem se do toho kousla, udělala jsem si certifikaci a je to příjemnější, mám se od čeho odpíchnout. Rozhodně jsem jako houba, každý den se učím novým věcem, ale cítím se dobře a myslím si, že svou práci vykonávám dobře, tak uvidíme, jak to půjde," řekla pro ŽivotvČesku.cz herečka, která je do svého nového povolání zapálená.

Jméno oblíbené herečky a zpěvačky lidé znají z divadel i televize - jako makléřka tak používá pseudonym, který jí práci zpříjemní a ochrání ji před nechtěnými telefonáty a vzkazy. "Mně přijde vtipné, že jako umělkyně žádný pseudonym nemám, ale jako realitní makléřka ano. Když mám přes půl obličeje respirátor, tak mě lidé neodhalí, protože nečekají, že by mohl být makléř někdo známější. Pseudonym mám, aby mi pracovní číslo nebo mail nezahlcovali nápadníci, kteří se mě pořád snaží uhnat aspoň na kafe. To stačí na sociálních sítích, do práce bych to netahala," doplnila krásná Barbora Mottlová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.