Z hrobu Karla Gotta mizí cenné předměty a dary. Od kolegů zesnulého mistra padla ostrá slova

Hrob Karla Gotta
Hrob Karla Gotta
Foto: ŽivotvČesku.cz

Fenomenální zpěvák a národní poklad Karel Gott (†80) byl po své smrti uložen k poslednímu odpočinku na hřbitově v pražských Malvazinkách. Fanoušci na místo stále chodí Mistrovi vzdávat hold a nosí mu upomínkové předměty, které ale začaly mizet. Mezi odcizenými věcmi je například i soška pozlaceného slavíka, která stála na na vrchu náhrobní desky. Z neúcty, jakou tyto krádeže jsou, jsou v šoku i kolegové Karla Gotta. "Je to neuvěřitelné, čeho jsou lidé schopni," řekl pro ŽivotvČesku.cz zpěvák Bohuš Matuš (47), který s Mistrem několikrát spolupracoval.

Krádeže upomínkových předmětů z hrobu Karla Gotta jsou neúctou, která zarmoutila mnohé. Fanoušci místo posledního odpočinku legendárního zpěváka stále navštěvují a přinášejí drobnosti, kterými dávají najevo svou lásku a respekt. Tyto předměty ale začaly mizet.

Mluvčí rodiny Gottových webu Super.cz napsala, že kromě dárků od fanoušků se z hrobu ztratila i pozlacená soška slavíka a že Ivana Gottová aktuálně neplánuje záležitost řešit s policií. Je jí ale líto, čeho jsou někteří lidé schopní.

Policie do celé věci skutečně zapojena v tuto chvíli není. "Žádná oznámení, týkající se krádeží z hrobu Karla Gotta, neevidujeme," uvedl pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Některé z předmětů, které fanoušci koupili či sami vyrobili, zmizely. V šoku je nejen veřejnost, zaskočení jsou i kolegové zesnulého Mistra, kteří měli tu čest ho poznat osobně a krádeže považují za velmi smutné.

"Je to neuvěřitelné, čeho jsou lidé schopni. Nikdy by mě nenapadlo, že z hrobu Karla někdo něco kdy odcizí. Je to hodně smutné," řekl pro ŽivotvČesku.cz zpěvák Bohuš Matuš, který s Mistrem několikrát spolupracoval.

Slavných osobností, které měly tu čest s Karlem Gottem spolupracovat či přátelit, se krádeže z jeho hrobů dotkly. "Já tohle vůbec nechápu. Jak je tohle možné. Chtěl bych toho člověka, co to udělal, vidět, jak vypadá, protože tohle je naprosto šílené," řekl pro ŽivotvČesku.cz hudebník a blízký přítel Mistra Petr Janda.

Do života zpěváka Bohuše Matuše (47) vstoupila osudová žena – jeho partnerka Lucie Palkani...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.