Z představitelky Esmeraldy je zrzka. Leticia Calderón slaví 53 let a výrazně změnila image. Takhle to herečce sluší

Herečka Leticia Calderón
Herečka Leticia Calderón
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 7. 2021

Některé role zůstanou úzce spjaty s jejich představitelkami. Pro herečku Leticii Calderón, která 15. července slaví 53. narozeniny, je to nepochybně postava nevidomé Esmeraldy ze stejnojmenné mexické telenovely. Diváci si ji pamatují jako tmavovlásku, ale poslední roky se držela blond barvy. Nyní však překvapila další změnou, když ze světlých vlasů přešla do zrzavých odstínů.

Mexická herečka natočila přes pětadvacet telenovel, ale i když si získaly své fanoušky, žádná jí nepřinesla takový úspěch, jakého dosáhla Esmeralda. První díl měl ve světě premiéru 5. května 1997 a produkční společností byla Televisa. Příběh slepé dívky, která se zamilovala do syna bohaté rodiny Peňarrealů, zaujal miliony diváků po celém světě. Výjimkou nebyla ani Česká republika, kde seriál vysílala nejúspěšnější komerční stanice.

S kolegou Fernandem Colungou (55), představitelem José Armanda Peňarreala, nenavázala příliš vřelý vztah, ale nevznikly mezi nimi ani žádné negativní emoce. "Skutečnost, že mezi sebou nemáme tu »intimitu« a že mu nevyprávím o svém životě a on mně o svém, neznamená, že si nerozumíme," vysvětlila herečka, jak uvedl web newsy-today.com.

Před téměř 13 lety ožil knižní fenomén ságy Stmívání ve filmové podobě a získal si miliony fanoušků po celém světě. Americký herec a zpěvák Jackson Rathbone (36) si zahrál jednu z hlavních postav - upíra Jaspera Halea, která ho proslavila a stala se jeho vůbec nejznámější rolí. Od dob, kdy se první díl ságy dostal do českých kin, uplynula dlouhá doba a dnes je představitel Jaspera téměř k nepoznání.

Leticia Calderón po více jak 20 let od natáčení Esmeraldy přirozeně zestárla a dlouhou dobu si udržovala image krátkovlasé blondýnky. To se však změnilo, protože se rozhodla pro odvážnou proměnu a stala se z ní rusovláska. Kadeře si zatím nechává růst a uvidí se, jestli ji už krátký sestřih omrzel. Sympatická Mexičanka slaví 15. července 53. narozeniny, a tak se uvidí, s jakou proměnou přijde v příštím roce.

Koncem 90. let se televizní diváci seznámili v telenovele Esmeralda s příběhem chudé nevid...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.