Z rolí drsných mužů přesedlává k romantikům. Jsem starší a už na to mám zkušenosti, říká Will Smith

Will Smith je akčním hrdinou mnoha filmových trháků
Will Smith je akčním hrdinou mnoha filmových trháků
Foto: showpix.cz

Will Smith (52) je zdánlivě nestárnoucím hrdinou akčních filmů a komedií, legendární Fresh Prince, který s přibývajícími roky ztrácí zájem o role drsných mužů. Naopak ho více baví dramata, lidské příběhy a romantika. Není to proto, že by nebyl v dostatečné kondici, ale myslí si, že už nasbíral dostatek zkušeností, aby mohl hrát i ve vážnějších snímcích a správně je procítil.

V roce 1990 se stal Will Smith velkou hvězdou díky sitcomu Fresh Prince, který byl vysílán v mnoha zemích světa a pro úspěch se dočkává i repríz. Tento seriál přinesl Smithovi nabídky na role v akčních filmech nebo akčních komediích, které ho dnes přestávají bavit.

Smith se udržuje ve výborné kondici a roli drsného muže přijme vždy rád, mnohem víc ale oceňuje nabídky na filmy, v nichž bude jeho postava vážnější. "Už mám hodně životních zkušeností, které mohu do takových rolí promítnout. Spojí mě s hlubšími lidskými emocemi, které já pak chci divákům nabídnout," řekl herec v rozhovoru pro magazín Holmes Place.

Po padesátce už je většina herců na vrcholu své kariéry, Will ale doufá, že může stoupat dál. "Chci mít možnost objevovat nová zákoutí mého povolání a své zkušenosti, svou vizi a interpretaci pak lidem předávat," vysvětlil vnitřně nestárnoucí Smith.

Will Smith si uvědomuje, že rolí, které hrál téměř celý život, se už nezbaví a ani by nechtěl. Proto stále pracuje na své fyzičce. "Pro každý svůj film musím být v trochu jiné kondici, a proto se mé cvičení mění společně s mými pracovními závazky," řekl herec, který se brzy vrátí v pokračování filmů Mizerové a Hancock.

Pokud zrovna žádné závazky nemá, dodržuje denně stejný postup. "Nejdůležitější je pořádné protažení, chodím běhat, dělám dřepy se závažím, zapomínám ani na kliky. Součástí mého režimu je i jóga a s ní spojená meditace, ta je prospěšná tělu i duši," dodal oblíbený akční hrdina.

Film Mumie a jeho pokračování s názvem Mumie se vrací patří mezi kladně hodnocené snímky s...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.