Z toho mrazí. Muž objevil v novém domě dutinu pod schody. Ukrývala panenku s hrůzným vzkazem

Panenka - Ilustrační snímek
Panenka – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 9. 2021

Některé domy mohou odhalit tajemství související s jeho předchozími majiteli. Hodně nepříjemné překvapení čekalo na učitele na základní škole Jonathana Lewise (32), který se rozhodl prozkoumat nový dům, od kterého si vyzvedl klíče. V kuchyni našel v ukryté dutině strašidelnou panenku, která svírala vzkaz s ještě děsivějším obsahem.

Říká se, že dům může být odrazem některých událostí z minulosti. Mladému Britovi, který našel nový domov v jedné z nemovitostí ve Waltonu v anglickém Liverpoolu, se jeho přílišná zvědavost nevyplatila a přinesla mu zážitek, na který asi nezapomene do konce života. S použitím kladiva se dostal do dutiny pod schody, kde ho čekal strašidelný nález - hadrová panenka v proužkovaných šatech, která u sebe měla vzkaz. A to nejen ledajaký.

"Milý čtenáři/nový vlastníku, děkuji ti, že jsi mě osvobodil. Jmenuji se Emily. Původní majitelé žili v tomto domě v roce 1961. Nelíbili se mi, takže museli jít. Jenom si zpívali a veselili se. Bylo to nechutné. Zvolila jsem si pro ně smrt ubodáním, takže doufám, že máš nože. Ať se ti dobře spí," cituje děsivou poznámku na lístku britský deník Daily Mail.

"Právě jsem si koupil dům a v pátek si vyzvedl klíče. Trochu jsem tušil, že je pod schody nějaká dutina zakrytá sádrokartonem. Prorazil jsem do něj díru velikosti pěsti, posvítil si dovnitř a uviděl tam sedící panenku," svěřil se Jonathan Lewis se zkušeností, která mnohým nahání husí kůži.

Přestože mu přátelé radili, aby sbalil kufry a domu se zbavil, mladý učitel to bere překvapivě s nadsázkou. "Říkali mi, abych dům vrátil zpátky na trh a odstěhoval se, ale myslím si, že je to směšné. Budu upřímný, celá ta věc mi přijde humorná. Asi bych udělal to samé," poznamenal »šťastný« nálezce.

Ale nic není tak, jak se na první pohled zdá. Kuchyň, v níž se nacházela zmíněná dutina, byla totiž vybudovaná teprve před čtyřmi lety, což pak neodpovídá roku zmíněném na děsivém vzkazu. Podle realitního agenta tam někdo musel panenku dát teprve v té době, nikoliv už před 60 lety. K tomu přispěl i fakt, že na papíru s poznámkou bylo zjevné, že rozhodně neodpovídá stáří šesti dekád.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.